Тернополяни можуть більше дізнатися про “Татуня” підпільної церкви (фоторепортаж)

У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки фондових матеріалів музею Митрополита Андрея Шептицького у Львові «Митрополит Володимир Стернюк – «Татуньо» підпільної церкви».

Виставка присвячена Владиці Стернюку, якому довелося вести Українську Греко-Католицьку церкву в умовах тотальних переслідувань і повної заборони діяльності.

Художник-реставратор, оформлювач виставки Ірина Гірна розповідає, що це знаковий день, адже саме 12 лютого виповнюється 112 років від дня народження Митрополита Володимира.

«Цією виставкою ми хочемо показати шлях Володимира Стернюка від народження до відродження української церкви. Основний акцент виставки зроблено на періоді глибокого підпілля та показано наскільки це було важко і наскільки це були жертовні люди», – каже пані Ірина.

Назва виставки ««Татуньо» підпільної церкви» не є випадковою, адже в підпіллі Владика висвятив чимало священників, заснувавши підпільну семінарію, про яку є чимало інформації на виставці.

Серед висвячених Володимиром Стернюком є і священники з Тернопільщини. Настоятель Архикатедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці  Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ отець Андрій Говера один із них. Священник згадує, що це дійсно були страшні, але одночасно героїчні часи.

«КГБісти нічого так не боялися, як молодих священників, бо старших вони заслали на Сибір або переслідували, вони думали що з часом ті священники помруть, а з ними помре і Греко-Католицька церква. Але Митрополит Володимир розумів про важливість духовного відродження саме через молодих священників і над цим дуже багато працював», – зазначив отець Андрій.

Триватиме виставка до 8 березня, то ж всі охочі зможуть її відвідати на дізнатися більше про таку важливу епоху для української церкви.

 

 

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *