Тернополяни вчилися робити іграшки із глини

У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї представлено виставку «Мій погляд» київського художника-кераміста і гончара Володимира Довгана. Відкриття виставки відбулося 14 листопада.

В експозиції представлено близько 70 робіт митця, який вже понад 27 років займається гончарством.

У липні Володимир Довган брав участь у фестивалі «Не святі горшки ліплять», який відбувався у нашому місті. Саме організатори цього заходу запросили його до Тернополя. Адже за допомогою таких виставок тернополян хочуть ближче познайомити з митцями – учасниками фестивалю.

«Спільно з учасниками фестивалю «Не святі горшки ліплять» ми вирішили започаткувати традицію час від часу проводити виставки або інші заходи пов’язані з гончарством та керамікою», – зазначила співорганізатор фестивалю «Не святі горшки ліплять» Уляна Подтабачна.

Наприкінці заходу всі бажаючі мали нагоду взяти участь у майстер-класі з ліплення малої пластики, під час якого Володимир Довган навчав, як із глини виліпити іграшку.

За словами митця, найважливіше у гончарстві це терпіння.

«Якщо буде терпіння, то звичайно, потім буде все вдаватися так як хочеш», – наголосив художник-кераміст.

Свої сили у гончарстві випробовували як дорослі, так і малеча. Комусь це більше вдавалося, а хтось просто насолоджувався процесом від роботи з глиною.

«Я завжди мріяла зліпити щось із глини та так складалися обставини, що цей раз виявився першим у моєму житті. Це чудове заняття, яке дає багато позитиву, щастя і внутрішнього наповнення, адже це наші традиції, які закладені у наших генах і ми зобов’язані їх зберегти та передати нашим дітям», – ділиться емоціями заступниця генерального директора ТО КП «Кінодністер» Наталія Музичук, яка змогла під час майстер-класу зліпити іграшку-рибку.

До слова, тернополяни, які ще не відвідали виставку, мають можливість це зробити до кінця місяця.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *