економіка

Тернополяни втрачають гроші здійснюючи покупки в інтернеті

Впродовж однієї доби працівники Тернопільського відділу поліції задокументували одразу шість фактів шахрайств вчинених щодо мешканців обласного центру. Громадяни здійснювали покупки в мережі – Інтернет, переказували кошти  за товар, якого так й не отримували.

Шахрайська схема стара, водночас з кожним днем все нові потерпілі. В різних соціальних мережах та на сайтах оголошень аферисти публікують дописи про продаж різноманітного товару. Обов’язковою умовою покупки є повна або часткова переоплата. Громадяни, не думаючи про наслідки погоджуються, а коли розуміють, що їх ошукали звертаються за допомогою до правоохоронців.

Двоє тернополян купували взуття за яке переказали по 1580 гривень та 2310 гривень, якого не отримали. Бажаного мобільного телефону  «Іphone 12» так й получив парубок, за який переказав завдаток в розмірі 8 000 гривень. Натомість ще один мешканець обласного центру здійснив транзакцію розміром в 11290 гривень, тим самим не дочекався великої партії медичних рукавиць, які заказав в продавця-афериста. Ще 2864 гривень позбувся тернополянин, який купував комплектуючі деталі до транспортного засобу.

Відомості про події правоохоронці внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до статті 190 Кримінального кодексу України.

Поліцейські просять жителів області, не довіряти тому, що вам повідомляють аферисти. Необхідно здійснювати покупки лише на перевірених платформах.

Пам’ятайте, що часткова або повна передоплата на банківську картку – відома схема шахрайства.

Найбільша кількість злочинів трапляється на Інтернет – сайтах. Аферисти шукають оголошення про продаж або купівлю товару та придумують схеми за допомогою яких привласнюють грошові кошти.

Якщо все ж таки ви стали жертвою шахраїв, не зволікайте телефонуйте на лінію «102».

Поширити:

Post Author: Diana