поліція

Торгівля людьми актуальна і зараз

Сьогодні, 30 липня, відзначається Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми, який був проголошений Генасамблеєю ООН у 2013 році.

Щорічно, по всьому світу, тисячі чоловіків, жінок і дітей потрапляють до рук торговців людьми. Згідно зі статистикою Міжнародної організації праці, у всьому світі жертвами примусової праці є 21 мільйон чоловік. Найчастіше жертвами торгівлі людьми стають найменш захищені категорії людей: жінки і діти.

Найбільше поширення використання примусової праці отримує на Близькому Сході і в Африці. Часто в цих регіонах в рабстві виявляються вихідці з Європи та держав пострадянського простору. Нестабільність політичної ситуації на Близькому Сході також сприяє тому, що саме тут захоплення заручників, полон або викрадення стають нормою життя, а контроль над ситуацією здійснювати вкрай складно.

Ще до проголошення Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми Генеральною Асамблеєю ООН був вироблений особливий план дій із викорінення цього зла. Цей план розрахований на об’єднання зусиль усього світу по виявленню та боротьбі з рабством і работоргівлею, а також передбачає надання допомоги постраждалим від перебування в рабстві.

Особлива увага приділяється реабілітації жінок і дітей, які стали жертвами сексуальної експлуатації, а також людей, які постраждали від страшної практики насильницького вилучення органів.

Для цих цілей був створений Цільовий Фонд, куди роблять внески держави, розуміють всю гостроту проблеми і готові брати активну участь у реалізації Глобального плану ООН по боротьбі з торгівлею людьми.

Кожного року 30 липня у різних країнах проходять семінари і конференції, тематика яких присвячена проблемі примусової праці та работоргівлі.

Поширити:

Post Author: Diana