У краєзнавчому музеї показали результати роботи археологів

Вчора, 18 квітня, у виставковому залі Тернопільського обласного краєзнавчого музею, до Дня пам’яток історії та культури, Міжнародного дня пам’яток та визначних місць, відкрилася виставка за підсумками роботи у сфері охорони культурної спадщини області за минулий рік.

На виставку завітав голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук, він подякував організаторам заходу та наголосив, що це надзвичайно важлива подія, якою популяризується не лише архітектура і культура, а популяризується весь український народ.

«Тернопільщина надзвичайно багата своїми пам’ятками архітектури, пам’ятками культури, національно-визвольної боротьби і наше сьогодні завдання підтримати ці традиції для того, щоб ми були ідентифіковані як українці. Це робить нас сильнішими», – каже Віктор Вікторович.

На виставці представлені результати наукових та ексгумаційних робіт, цікаві експонати археологічних розкопок, проекти реставрації визначних пам’яток архітектури Тернопільщини.

Важливими експонатами виставки є матеріали, виявлені в результаті розкопок і ексгумації працівниками меморіально-пошукового підприємства ЛОР «Доля» жертв Ягільницької трагедії. Це медальйони, залишки паперових сторінок молитовників, відзнака з тризубом, а також ґудзики, ложки, гільзи від патронів, гребінці, підошви взуття та інше.

Заступник директора Тернопільського обласного краєзнавчого музею Володимир Бобко зазначив, що виставка «Пам’яткоохоронна робота на Тернопільщині у 2017 році. Дослідження, знахідки, проекти», це ще один привід акцентувати увагу до питань збереження та захисту культурної спадщини Тернопільщини. «Так, ми активно працюємо у цьому напрямку, хоча звичайно хронічний брак коштів не дозволяє втілити всі проекти які б хотілось. Тим не менше минулий рік був доволі насиченим та багатим на знахідки і в цьому можуть переконатися всі поціновувачі історії, завітавши у Тернопільський обласний краєзнавчий музей».

Поділитися...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on VK
VK
Email this to someone
email
Print this page
Print

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *