У краєзнавчому музеї юні тернополяни шукають скарби та знання (Фоторепортаж)

У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї вирішили влаштувати «Пізнавальні канікули» для юних мешканців міста. Впродовж місяця для всіх бажаючих влаштовуватимуть тематичні екскурсії, майстер-класи та квести.

За словами завідувача відділом науково-просвітницької роботи Наталії Українець, такі канікули у музеї проводяться вперше, а поштовхом для їх проведення стала акція «Ніч у музеї», яка проходила в середині травня.

«Після того як ми цього року провели «Ніч у музеї», ті діти, які не потрапили на акцію, після захоплених розповідей своїх друзів, теж захотіли відвідати такий захід з усіма майстер класами, тематичними екскурсіями і обов’язково щоб був квест, адже дітям він найбільше сподобався», – розповідає пані Наталя.

«Також, цього року при школах Тернопільщини почало діяти багато літніх таборів і хорошим способом урізноманітнити дитяче дозвілля є ось такі пізнавальні квести у мізеї», – додає Наталя Українець.

В «Пізнавальних канікулах» переважно беруть участь  учні 1- 6 класів. Програма заходу розрахована майже на три години. Спочатку дітям розповідають багато цікавого, зокрема про терлицю-пристрій для обробки конопель та льону, з яких у давнину пряли полотно. Показують як користуватися рублем та качалкою, для прасування домотканного полотна. Але певне найцікавішим майстер-класом для юних відвідувачів музею є вибійка, де за допомогою фарб та спеціальних дощечок діти самотужки можуть зробити власний орнамент на тканині.

Після майстер-класів діткам проводять тематичні екскурсії, які пізніше допомагають їм у завданнях квесту «У пошуках скарбів», за перемогу в якому  малюки отримують солодкі призи.

Заступник директора з питань розвитку та комунікації Володимир Бобко розповідає, що «Пізнавальні канікули, це один з тих заходів, завдяки якому в музеї завжди людно та гамірно.

«Тернопільський обласний краєзнавчий музей це не місце де дихають старою пилюкою під монотонне бубніння старезного екскурсовода, Тернопільський краєзнавчий музей це місце де можна розважитись з користю. Де ви ще в центрі міста зможете провести з дитиною три години і не почути від неї згадки ні про комп’ютерні ігри, ні про розважальні центри, котрі просто спустошують ваш гаманець? Також музей вкладає свою лепту і в реформу освіти, адже саме у розважальній формі та на наглядному прикладі малечі найцікавіше запам’ятовувати те, що вони чули краєм вуха на уроках в школі. Тому можна із впевненістю сказати що у музеї можна і розважитись і дізнатись багато корисного та цікавого», – каже Володимир Бобко.

Поширити:

Post Author: Diana