У «Лановецькому зооботсаді» тривають будівельні роботи

У Ланівцях триває організація території зоологічного парку місцевого значення «Лановецький зооботсад». Кошторисна вартість проекту 12553,024 тис грн.

Лановецький зоологічний парк площею 10,0 га. це – база для створення експозиції екзотичних та місцевих видів тварин, розробки основ їх розведення у неволі. У зоопарку організована екологічна освітньо-виховна робота.

Створено його ще у 1977-1979 рр. силами громадськості району на базі частини території Лановецького парку культури і відпочинку. Рішенням Тернопільської обласної ради від 26 грудня 1991 року № 303 зоологічному парку надано юридичний статус, а 25 квітня 1996 року оголошено об’єктом природно-заповідного фонду.

У зоопарку в природних умовах проживав 61 вид фауни, з них – 10 видів ссавців, 39 – птахів, 1 – плазунів, 6 – земноводних, 3 – риб, 2 – молюсків. У неволі утримувалось 9 видів тварин, у тому числі: олень плямистий (Cervus nippon), лисиця звичайна (Vulpes vulpes), борсук звичайний (Meles meles), лебідь-шипун (Cygnus olor), лелека білий (Ciconia alba), крижень (Anas platyrhynchos); серед екзотичних видів: казарка канадська, павич звичайний, курка пухова. На даний час колекції фауни втрачені.

З початку будівництва тут вже виконано робіт на суму 7926,791 тис. грн..

На даний час проводяться роботи з будівництва садово-паркових пішохідних доріжок, будівництва трубчастих переїздів і пішохідних мостиків та влаштування світильників вуличного освітлення з світлодіодними джерелами на залізобетонних опорах.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *