У лисиці, яка блукала на БАМі, виявили сказ

Лисиця, яку 23 грудня у дворі на вулиці Купчинського, 9 у Тернополі відловили зооактивісти та направили на реабілітацію до Львова, виявилась скаженою.

Про це повідомив начальник управління у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Тернопільській області Олександр Дністрян:

«Діагноз “сказ” підтверджений в державній лабораторії після того, як лисиця загинула в ветеринарній лікарні. Тепер спеціалісти Тернопільської міської державної лікарні ветеринарної медицини проводитимуть заходи, передбачені чинною інструкцією “Про заходи щодо боробтьби зі сказом тварин” – у дворі та підвальному вікні проведуть дезінфекцію, здійснять вимушену вакцинацію можливих контактних тварин. Медикам повідомлено про контактних осіб, які довозили хвору тварину на лікування».

Довідково:

Сказ — це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу (англ. Rabies virus) із роду Lyssavirus. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи. У разі зволікання з наданням квалфікованої медичної допомоги смерть неминуча.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *