облрада

У Тернопільській обласній раді знову говоритимуть про використання російськомовного культурного продукту

На засіданні постійної комісії Тернопільської обласної ради з питань духовності, культури, свободи слова, інформації та розвитку громадянського суспільства було розглянуто питання, що стосується мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту.

Дане питання вже проходило комісію та було підтримане сесійним рішенням в листопаді минулого року. Також позитивне рішення було прийнято і Львівською обласною радою.

Сесійним рішенням було вирішено підтримати мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту та доручити Тернопільській ОДА створити робочу групу з метою проведення систематичних роз’яснювальних робіт.

За словами голови комісії, депутата Тернопільської обласної ради Михайла Тимошика, рішення про мораторій було ухвалено ще в листопаді, проте за весь цей час Тернопільська обласна державна адміністрація так і не створила комісію, яка би мала проводити контроль за виконанням даного рішення. Тим часом у Львові було подано скаргу на незаконність прийняття цього рішення, через що судом було скасовано сесійне рішення.

«Комісію не створено, відповідей на запити нема. Вже кілька разів, я намагався винести це питання знову на сесію, проте оскільки засідання виїзні, воно постійно переноситься. Є сесійне рішення, але воно фактично не виконується. Якщо воно незаконне, то мало би бути оскаржене. Також би хотілося заслухати людей, які мали б за це відповідати. Оскільки контроль за виконанням рішення покладено на нашу комісію, я б хотів винести це питання в сесійну залу», – наголошує Михайло Тимошик.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *