У тернопільських парках зрізають дерева

У Тернополі приступили до планової щорічної зрізки дерев, яка відбувається навесні, до розпускання бруньок, або восени, після опадання листя.

Оскільки мешканці міста дуже часто повідомляють про наявність аварійних дерев, то їм цього року приділяють особливу увагу. Усі дерева обстежують та визначають, які з них потребують видалення чи обрізки. Також спостерігається тенденція до завершення вікової межі багатьох дерев та всихання насаджень цілими периметрами. Справа в тому, що десятки дерев в парках висаджувалися одночасно, так вони і всихають – цілими десятками. Відповідно, планується видалити чимало дерев у парках Тернополя і з перспективою подальшої заміни їх на нові міські дерева.

Насадження гинуть не лише від віку, але й від збільшення урбаністичного навантаження та захворювань. Одне хворе дерево може заражати дерева довкола себе, такі явища спостерігаються у межах парків. Найпоширеніші захворювання у ялин – так звана «коренева губка», а от берези, приміром, гинуть через густонасаджуваність, серед них багато самосівів, через що здійснюється природній відбір – слабші засихають, а сильніші виживають.

На місці видалених дерев обіцяють висадити нові, зокрема катальпи, червонолисті клени тощо.

 

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *