У Тернополі діє виставка присвячена 150-річчю з дня народження  Станіслава Дністрянського

У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї створено виставку з фондових збірок, присвячену 150-річчю з дня народження  Станіслава Дністрянського – видатного вченого-правника, доктора, професора, академіка ВУАН, громадсько – політичного діяча. Назва виставки «Визначний вчений, фундатор української юридичної науки».

На виставці в музеї можна ознайомитися з унікальними світлинами: С.Дністрянський серед українських депутатів австрійського парламенту (1911 р.), Дністрянський з викладачами УВУ (1921–1922 рр.), С.Дністрянський і президент Чехословацької республіки Томаш Гаррі Масарик під час урочистого відкриття УВУ (1922 р.) та інші.

 Експонуються фотокопії унікальних документів, які розповідають про життєвий шлях, наукову і громадсько-політичну діяльність вченого, а саме: свідоцтво шкільне, видане учительською семінарією в Тернополі (1879 р.), свідоцтво про закінчення Тернопільської гімназії (1888 р.), свідоцтво про здобуття вченого ступеня доктора австрійського права (1899 р.), свідоцтво про здобуття звання доктора політичного права (Відень, 1894 р.), залікова книжка студента Віденського університету, паспорт, виданий Дністрянському Чехословацькою республікою (1933 р.).

Експонуються вітальні грамоти та пропам’ятні листи від різних інституцій з нагоди 25-річного ювілею наукової діяльності вченого, сторінки ювілейних видань (1923 р.).

У вітринах знаходяться книги, наукові збірники, матеріали наукових конференцій, присвячені Станіславу Дністрянському.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *