У Тернополі фестиваль гончарів пройшов у новому форматі

Ексклюзивну кераміку ручної роботи тернополяни мали змогу придбати на ярмарку гончарів, а на справжніх поціновувачів гончарного мистецтва чекав фестиваль у новому, онлайн форматі.

Започаткований в Тернополі фестиваль гончарів “Не святі горшки ліплять” цьогоріч відбувся онлайн. Протягом трьох днів з 28 по 30 серпня гончарі показали свої знання та вміння на неймовірно цікаву тему – “Зооморфія в кераміці”. Вже вчетверте митців зі всієї України об’єднав фестиваль, який в 2020 році в зв’язку з карантинними заходами мав особливий формат. Zoom- конференції та відео-презентації, цікаві лекції і не менш захоплюючі роботи, а на завершення палаюча скульптура.

Організатори фестивалю здійснили грандіозну поїздку по всій Україні відвідавши кожного з 21 учасника та відзнявши відеоролик де митець розкриває тему зооморфії в кераміці та проводить майстер-клас. І зараз всі бажаючі мають змогу переглянути відео-матеріали події в фейсбуку на офіційній сторінці фестивалю “Не святі горшки ліплять”. Ця маштабна мистецька феєрія відбулася завдяки виграному гранту від Українського культурного фонду та Тернопільській міській раді ,а організатором фестивалю виступив Тернопільський осередок національної спілки майстрів України. Також підтримку надали: ГО “Не святі горшки ліплять “, Управління Туризму ТОДА та інші організації.. В неділю 30 серпня на завершення дійства відбулося загадкове та містичне вогняне шоу, випалення скульптури “Баранчик в райському саду” роботи Володимира Довгана. А фестиваль завдячує своїм існуванням двом чарівним жінкам – Уляні Джигринюк та Катерині Подтабачній, що об’єднали навколо цього проекту стільки талановитих людей.

Результатом чорирьох років проведення фестивалю гончарів стало створення Громадської організації “Не святі горшки ліплять”, яка за підтримки Тернопільської міської ради, на день міста Тернополя в парку Шевченка біля літньої сцени організувала ярмарок гончарів. Різноманіття кольорів та видів керамічних виробів просто вражало, тут кожний міг знайти виріб до душі – традиційний і ексклюзивний посуд, прикраси, сувеніри, все ручної роботи. А поряд майстри, з дотриманням всіх карантинних вимог, проводили майстер-класи з гончарства , де дорослі та діти створювали з глини власні шедеври, які по закінченні забирали з собою у якості сувеніру. Неподалік в окремих наметах можна було оглянути виставку робіт митців на тему зооморфії, кожна з них унікальна та неповторна.

Тернопіль поступово стає одним із осередків гончарства, адже до нас вже вкотре приїздять митці зі всієї України. А на наступний рік, як анонсували організатори, ми чекаємо на 5 ювілейний фестиваль “Не святі горшки ліплять”.

Матеріал підготувала Марина Дашкевич

Поширити:

Post Author: Diana