У Тернополі говорили про дивізію СС “Галичина” в українській історії

12 квітня у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відбулась лекція кандидата історичних наук Романа Пономаренка на тему: «Дивізія СС «Галичина» в українській історії». Тема лекції є досить актуальною, адже у квітні цього року минає 75-років від створення дивізії СС «Галичина». Водночас з часу завершення Другої світової війни і до сьогодні не маємо однозначної оцінки українських добровольчих підрозділів військ Ваффен СС, що підкреслює потребу наукових і публічних дискурсів навколо порушеної проблеми.

Фото – Олег Кіналь

Під час лекції дослідник розповів про основні віхи в історії дивізії, зокрема, мотивацію добровольців, формування, кадровий склад та вишколи її учасників, бойовий шлях підрозділу, фальсифікації історії сьогодні.

Окремої уваги заслуговує аудиторія, що стала ініціатором досить жвавої дискусії по завершенню лекції.

Сподіваємось, що подальші заходи в рамках науково-просвітницького проекту Тернопільського обласного краєзнавчого музею «Українська революція 1917 – 1921 рр.: століття перемог і поразок» викликатимуть не менший інтерес у середовищі інтелектуалів м. Тернополя.

 

Старший науковий співробітник відділу Стародавньої історії Тернопільського обласного краєзнавчого музею, модератор науково-просвітницького проекту «Українська революція 1917 – 1921 рр.: століття перемог і поразок» Ревуцька Ольга

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *