У Тернополі нагородили лауреатів Всеукраїнської літературно-мистецької премії

Традиційно 22 січня, у День Соборності України, в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відбулося вручення Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Братів Богдана та Левка Лепких за 2019 рік.

Цьогоріч, у результаті таємного голосування було визначено четверо лауреатів.

Першим в цей день премію імені Лепких отримав народний артист України, професор, завідувач кафедри театрального мистецтва Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка В’ячеслав Хім’як, за виконання ролей гетьмана Івана Мазепи у виставі «Мазепа», автора у виставі «Тарас» та  роль Тев’є  у виставі «Поминальна молитва».

«Ми живемо в дуже тривожний час. І справа тут не в преміях, а справа у тому, що є у душі», – зазначив В’ячеслав Хім’як.

Другим лауреатом Всеукраїнської премії став талановитий художник Степан Мамчур, за створення серії графічних портретів родини Лепких та інших високохудожніх творів.

«Можна вміти малювати, можна мати до цього дар, але Степан Мамчур володіє високим даром пропорціоніста. Це є один із небагатьох художників, який вміє створювати не лише картини, але й інтер’єр експозиції краєзнавчого музею», – наголосив директор Тернопільського обласного краєзнавчого музею Степан Костюк.

Наступною премію отримала Василина Вовчанська – викладач Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка за збірки художніх творів «Фестини»,  «Кохайте жінку», «Сонячний дзвіночок» та літературознавчі статті у засобах масової інформації про творчість Богдана Лепкого.

Четвертим лауреатом став Олександр Панченко, який на жаль, не зміг приїхати на вручення премії. Доцент Українського Вільного Університету, видав понад тридцять книжок з історії національно-визвольної битви, за що й удостоївся високої нагороди.

Впродовж заходу звучали вірші та проза Богдана Лепкого у виконанні лауреатів, їх друзів та колег.

Також з привітальним словом до присутніх звернувся депутат Тернопільської обласної ради, голова постійної комісії з питань духовності, культури, свободи слова та інформації, відомий краєзнавець Михайло Тимошик.

«Сьогоднішні лауреати володіють величезним талантом, який обов’язково мають передати майбутнім поколінням. Перш за все хочу побажати їм здоров’я та наснаги, щоб вони й надалі дарували нам свою творчість», – наголосив Михайло Тимошик.

Нагадаємо, Всеукраїнська літературно-мистецька премія імені Братів Богдана та Левка Лепких – це відзнака, яка була заснована на початку 90-х років редакцією журналу «Тернопіль». Нею нагороджують людей, які зробили значний вклад у розвиток української культури.

Мирослава Вовна

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *