У Тернополі показали фільм, котрий решта побачить за тиждень

У Тернополі відбувся допрем’єрний показ історико-біографічної стрічки «Таємний щоденник Симона Петлюри». Фільм Олеся Янчука розповідає про останні роки життя у паризькій еміграції головного отамана військ Української Народної Республіки і голови Директорії УНР.

Презентували стрічку в Тернополі режисер Олесь Янчук та автор сценарію Михайло Шаєвич. Творці фільму розповіли, що зйомки стрічки розпочалися в лютому 2017 року та проводилися у Києві, Львові та Парижі. Бюджет стрічки склав майже 48 мільйони гривень. У фільмі охоплено історію Симона Петлюри в період з 1917-1927 роки у вигляді спогадів, які він занотовував у своєму “таємному щоденнику”.

«Такі фільми є надзвичайно важливими. Вони підіймають історичний дух та загартовують національну свідомість українців. Ця стрічка є великим внеском у розвиток кінематографії. Такі люди, як Симон Петлюра, не повинні бути забутими. Такі як він – приклали чимало зусиль до творення національної ідентичності нашої держави. Фільм особливий, цікавий і унікальний в своєму роді”,- зазначив голова Тернопільської “Кінокомісії”, заступник міського голови Леонід Бицюра

За словами депутата Тернопільської обласної ради Володимира Бобка, який завітав на допрем’єрний показ, фільм безперечно вартий уваги, адже витягує на поверхню те, що тривалий час намагалися приховати.

«В Україну повертається українське кіно. І українське кіно повертає Україну українцям та повертає нам наших героїв. Нереально важка праця, відмити від імперсько-шовіністичного бруду нашу історію. І тим вона важливіша в контексті сучасних подій. Тоді, так само, лінія фронту була не лише на сході, але й на сторінках преси. Тоді, так само, Європа висловлювала стурбованість. Тоді, так само, гинули Українці. Дуже надіюсь, що через сотню літ, хтось буде писати схожі слова без вставки “так само”…» – каже Володимир Бобко.

До слова, фільм «Таємний щоденник Симона Петлюри» є особливим ще й тим, що у ньому одну з другорядних ролей зіграв наш земляк Михайло Ратушний. Дід пана Михайла – Данило Ратушний був в Українській Галицькій армії та  зустрічався з Симоном Петлюрою.

В український кінопрокат фільм вийде 6 вересня.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *