У Тернополі проведуть історичну лекцію

У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї, у четвер, 12 квітня, о 15:00, відбудеться лекція українського військового історика, кандидата історичних наук Романа Пономаренка на тему: «Дивізія СС «Галичина» в українській історії».

Під час лекції дослідник розповість про український добровольчий рух, формування, структуру, особовий склад, діяльність Дивізії СС «Галичина», місце та роль жителів Тернопільщини у згаданому підрозділі, оцінку та фальсифікації навколо його історії. Окремої уваги заслуговує дата – у квітні цього року минає 75-років з часу створення Дивізії СС «Галичина».

Лекція відбувається в рамках науково-просвітницького проекту Тернопільського обласного краєзнавчого музею «Українська революція 1917 – 1921 рр.: століття перемог і поразок». З часу старту проекту в листопаді 2017 р. відбулось ряд лекцій, що мали на меті порушити проблемні аспекти новітньої історії України.

Довідково:

Роман Пономаренко – український військовий історик, кандидат історичних наук, харків’янин, живе та працює у Львові. Автор 64 наукових статтей, публікацій з військової історії, історії науки і техніки, а також 13 книг, зокрема, «Бойова група «Байєрсдорф», «Галицькі добровольчі полки СС. 1943 – 1944 рр.».

Коло наукових зацікавлень: Друга світова війна в Європі, СС та війська СС, іноземні добровольці на боці Третього Райху, Українська дивізія «Галичина» та її роль у військах СС.

 

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *