прапор

У Тернополі розповіли про Хартію вільної людини

У Тернополі відбулася пресконференція за підсумками реалізації обласної програми впровадження Української Хартії вільної людини в навчальних закладах області.

Депутат Тернопільської обласної ради, голова постійно діючої комісії Тернопільської обласної ради з питань освіти, науки, молодіжної політики, фізичної культури і спорту; заступник директора ТОКІППО, кандидат історичних наук Володимир Мисик зазначає, що головним завданням програми є формування громадянина-патріота, особистості, людини, яка буде дотримуватися як і усіх цінностей українських традицій, так і морально-духовних цінностей нашої нації.

«Роботи з реалізації обласної програми впровадження Української Хартії вільної людини в навчальних закладах за 2018-2020 роки зроблено багато. Протягом цього періоду ми змогли залучити практично всі школи, які мали можливість делегувати своїх представників до участі у відповідних заходах, семінарах, тренінгах, конференціях, які ми проводили спільно з управлінням освіти обласної державної адміністрації, обласною радою, іншими освітніми закладами, для того щоб виробити правильні механізми, методичні рекомендації та напрямки реалізації Української Хартії вільної людини, як одного із складників національно-патріотичного, морально-духовного виховання та формування повноцінної особистості громадянина України, який буде достойним представником та захисником нашої держави в майбутньому», – розповідає Володимир Мисик.

Метою  обласної програми є формування та удосконалення сучасного громадянина України. У Хартії виокремили 10 ключових завдань, а саме: «Бути вільною людиною», «Бути українцем», «Бути активним громадянином», «Любити», «Мислити», «Бути господарем», «Бути лідером», «Бути відкритим суспільством», «Бути успішною державою» та «Бути учасником демократичної спільноти народів».

На думку доктора біологічних наук, професора, завідувача кафедри медичної інформатики ТДМУ імені І. Горбачевського, голови ради ГО «Центр Гармонія» Дмитра Вакуленка, автори Української Хартії вільної людини досить вдало сформували ціннісну модель сучасного українця.

«Варто зазначити, що є позитивна динаміка та багато змін в освітньому просторі. Проте, це ще далеко не завершений процес, адже відкривається багато нових горизонтів. Ми сподіваємось, що новий етап обласної програми буде успішним теж», – наголосив професор.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *