прапор

У Тернополі відбулося спецпогашення марки до ювілею знакової події української історії

Сьогодні, 22 січня, у  Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відбулося спецпогашення марки до 100-річчя Акту Злуки.

Поштову марку, випущену Укрпоштою до історичної дати – 100-річчя проголошення Акту Злуки УНР та ЗУНР, погашали спеціальним штемпелем. Штемпель з написом «День Соборності. 100 років. (1919-2019). Тернопіль, 46001. 22.01.2019» виготовлений у Тернополі, автор зображення штемпелю філателіст Тернопільської обласної асоціації філателістів України Юрій Швед.

Марка накладом 130 тисяч примірників та номінальною вартістю 8 гривень з’явиться у  відділеннях Укрпошти сьогодні, 22 січня.

«Соборності нашої країни – це день єднання. Він показує, що ми саме той народ який завжди прагнув жити в єдності, жити у вільній, незалежній і соборній державі. Державне підприємство «Укрпошта» дає можливість увіковічнити таку важливу подію в житті нашого народу через філателістичний символ України – поштову марку. Цей спеціально виготовлений поштовий штемпель, який діє лише один день, дасть можливість рознести цю вісточку в різні куточки нашої країни, в найвіддаленіші країни світу. Тому що на конверті буде зазначено «День соборності. 100 років». Цей конверт розкаже про місце події і що це є, як зазначено в написі, одвічні мрії тих людей, які жили і тих людей які відали найцінніше – життя, за Україну», –  зазначила директор Тернопільської дирекції ПАТ «Укрпошта» Любов Грицишин.

Начальник управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради Олександр Смик наголосив, що дуже символічно, що саме в Тернополі проходить така акція. Адже саме в Тернополі був проголошений перший Акт про організацію військових і саме в Тернополі роззброювали ці війська.

«Я хотів щоб ми зрозуміли тільки одну річ, що символізм Акту Злуки і символізм Соборності, це перш за все соборування нашої держави. І якщо ми раніше передавали свою енергетику через руки в ланцюгу єднання, то сьогодні ми енергетику соборності передаємо там в Дніпрі в госпіталі – переливами крові . Вдумайтесь скільки поранених пройшло і перелили кров східняків і західників. Ось де відбувається сьогодні соборність надміцної української нації».

Поширити:

Post Author: Diana