прапор

У Тернополі відкрили новий музей та виставку національних героїв

Вчора, 20 листопада, на вулиці Медовій відбулося відкриття комунальної установи – музею національно-визвольної боротьби Тернопільщини, а також паралельно – відкриття виставки «Люди свободи». На захід прибуло багато політиків, культурно-громадських діячів, соціальних активістів, представників ЗМІ і просто небайдужих тернополян. До слова, дана подія відбулася за сприяння Тернопільських міської та обласної рад, Тернопільської ОДА та підтримки меценатів спеціально до Дня Гідності та Свободи, котрий в Україні святкують сьогодні, 21 листопада.

Ведучий заходу Петро Дець розповів про експозицію новоствореного музею, яка складається із зразків однострою української армії ХХ-ХХІ століття, відзнак та нагород, зброї, документів із архівів ОУН-УПА та безцінних матеріалів із бібліотеки ОУН, подарованих Тернополю із Лондона тощо, про ініціаторів заснування, а також більш детально про виставку «Люди свободи».

«Нинішнє дійство – неординарне. Воно приурочене відкриттю тематичної виставки «Люди свободи», присвяченої національно-визвольним змаганням українського народу за нашу державність у різних часових періодах історії. Дана виставка демонструє 26 видатних постатей національної еліти минулого століття, і також ознайомлює нас із вже загиблими очевидцями подій сучасної українсько-російської війни», – зазначив Петро Дець.

Із вітальним словом виступив виконуючий обов’язки директора музею національно-визвольної боротьби Тернопільщини Євген Філь, котрий деталізував завдання та перспективи розвитку новоствореної установи. Він розповів, що у структуру музею входить кілька установ, зокрема історико-меморіальний музей політв’язнів у Тернополі, народний музей Ярослава і Слави Стецьків у селі Великий Глибочок, а також музей національно-визвольної боротьби у «столиці» воюючої України 1943-1945 рр. в селі Бишки. Євген Філь зазначив, що у наступному році планується підключити до кооперації хутір Веснівка поблизу с. Велика Слобода, а також повстанську школу у с. Слов’ятин, де за підтримки керівництва області прагнуть зробити музей військової округи «Лисоня».

«Ми сьогодні яскраво продемонстрували, що за короткий термін можна зробити дуже багато. Наш музей оселився тут, на Медовій, з вересня і фактично почав свою діяльність із чистого листка. За цей час ми реалізували кілька проектів, які тернополяни зможуть відкрито оглянути із сьогоднішнього дня. Для нас основне – зобразити той незнищенний бойовий дух, котрий живе в українцях протягом тисячоліть. Це дух незламності, боротьби за власну незалежність, який і нині не помирає серед наших хлопців та дівчат, котрі воюють на передовій», – висловився Євген Філь.

Під час дійства святі отці провели таїнство освячення музею і виставки та здійснили разом з усіма спільну молитву за мир і спокій в Україні

Також присутні змогли стати очевидцями спецпогашення поштових конвертів та марок, присвячених відкриттю музею та виставки.

Юлія Іноземцева

 

Поширити:

Post Author: Diana