У Тернополі влаштувати “Великодній вернісаж” (фоторепортаж)

Вчора, 23 квітня, у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відбувся майстер–клас із писанкарства “Великодній вернісаж”.

На майстер–класі діти виконували розпис Тернопільської писанки, а саме: Лемківська крапанка, Подільська Божа ручка і Галицька зірка.

«Такі заходи є цікавими для дітей, тому  ми влаштовуємо їх щорічно і запрошуємо майстринь з Тернополя. Окрім писанок на майстер–класі виготовляють прикраси для Великоднього кошика, яйця-топери, а після закінчення роботи, кожна дитина забирає додому свій витвір», – розповіла заввідділом науково-просвітницької роботи Тернопільського обласного краєзнавчого музею Наталія Українець.

Під час майстер–класу писанкарки заохочували дітей історіями та цікавими фактами про писанку.

«На жаль, цікавість молоді до писанкарства зникає, тому потрібно підтримувати цю традицію, ділитися досвідом, через те я стараюсь проводити більше таких заходів, адже якщо цього не робити, то в майбутньому  українські звичаї занепадуть», – розповіла майстриня – писанкарка Тетяна Семенець.

Інтригу  результату зняття останнього воску тримали до кінця, адже коли на крашанці залишаються темні сліди, діти не бачать, що під ними є гарний візерунок. Момент завершального етапу, коли на писанці залишаються усі яскраві кольори і маленькі учні в захваті від того як звичайне яйце перетворилось у кольорову гаму з розписом, для майстра є цінним моментом.

Ірина Пітушевська

 

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *