У Тернополі з’являться автівки із “зеленими” номерами

З 1 січня 2020 року електроавтомобілі в Україні отримають номерні знаки з зеленим шрифтом, а місця для їх паркування обладнають спеціальними значками.

Відповідний закон було прийнятов 11 липня 2019 року, а вступає він в силу з 1 січня 2020 року.

Як зазначається, цей документ покликаний захистити права водіїв транспортних засобів, оснащених електричними двигунами. Так, з січня для ідентифікації автомобілів без двигунів внутрішнього згоряння їх обладнають номерами з зеленим шрифтом. Крім того, паркувальні місця для електрокарів обладнають спеціальними знаками. Якщо там припаркують бензиновий автомобіль, то для порушника передбачений штраф 20-30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або 340-510 грн.

У пояснювальній записці до закону також зазначено, що Україна сьогодні є одним з лідерів за темпами зростання продажів електромобілів. Станом на 1 червня 2019 в Україні зареєстровано понад 25 тисяч електромобілів і гібридів, що на 56% більше, ніж рік тому. Втім, останнім часом темпи зростання прискорюються. Так, протягом травня поточного року було зареєстровано на 97% таких автомобілів більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *