економіка

У Тернополі затримали шахрая, який обдурив 29 мешканців західної та центральної України

Більше мільйона гривень втратили обдурені клієнти лізингової компанії, яка працювала впродовж кількох місяців у Тернополі. За попередніми даними, у тенета шахраїв лише за лютий – квітень 2015 року потрапило 29 мешканців західної та центральної України.

Організатора шахрайського бізнесу слідчі оголосили в міжнародний розшук. Проте стало відомо, що кордон він не перетинав, оскільки закордонний паспорт був у правоохоронців. Як з’ясувалося, підозрюваний впродовж останнього року переховувався по різних областях як на заході, так і на сході нашої держави.

Затримали шахрая оперативники карного розшуку Тернопільщини у лютому 2019 року. Він повернувся до обласного центру, оскільки у нього тут перебувала родина – дружина та троє дітей віком два місяці, 3 та 5 років. Проте і в Тернополі за останніх півроку сім’я підозрюваного змінила 3 квартири.

Зловмисника затримали. Йому інкримінують частину 4 статті 190 ККУ –  шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Нагадаємо, що підозрюваний причетний до товариства з обмеженою відповідальністю лізингової компанії “Делюкс-Авто”, яка працювала в центральній частині міста спочатку за адресою Острозького, 30, а потім переїхали на Чорновола, 1А. Основним видом діяльності товариства був продаж в лізинг техніки – легкових автомобілів та джипів.

Клієнтів заманювали через оголошення на сайтах “Авто-Ріа” та “Делюкс-Авто”.

Люди телефонували, спілкувалися з консультантом, а далі приїздили до Тернополя, оскільки ціна на автомобіль була меншою ринкової, а перший внесок – лише 15-40 відсотків від вартості, а це від десяти до шістдесяти тисяч гривень.

Аби все виглядало реально, учасники бізнесу укладали договір, який був на 17 аркушах, написаний юридично-стислою мовою. Людина, яка не мала вищої юридичної освіти, не розуміла термінології, не розуміла значення та понять самого договору, а усно їй пояснювали, що не переживайте, там все добре, а угода лише формальність. Переконували, що авто отримає без проблем і затримки. Люди вірили і підписували документ.

Під час перевірки стало відомо, що фірму зареєстрували в жовтні 2014 року в управлінні юстиції Голосіївського району Києва. Проте за вказаною адресою такого товариства не було, а його працівники не мали господарських відносин з жодною автомобільною компанією.

Перша заява від обдуреного клієнта надійшла у поліцію наприкінці травня 2015 року. В подальшому правоохоронці встановили 29 фактів заволодіння коштами громадян.

Поширити:

Post Author: Diana