«Український парк» в Лівані – відкрито!

9 березня 2017 року у Бейруті за ініціативи Посольства України в Лівані та підтримки муніципалітету району Баабди (Великий Бейрут) відбулася церемонія урочистого відкриття «Українського парку» в Лівані.
На святі, приуроченому до Шевченківських днів, були присутні представники української громади, ліванських політичних, суспільних та бізнесових кіл, дипломати, ліванські випускники українських освітніх закладів та друзі України.
В якості почесних гостей захід відвідали Голова муніципалітету Баабди А. Хелу, народний депутат України, член групи з міжпарламентських зв’язків з Ліваном О. Барна, Керівник Клубу випускників українських вузів З. Жарамані, Голова Лівансько-української бізнес-ради С. Тауілі, письменник та перекладач І. Раеф.
На відкритті пролунали вірші Тараса Шевченка мовами світу у виконанні дітей української громади, пісні на слова Кобзаря “Зоре моя вечірняя” та народна пісня “Через сад-виноград» у виконанні творчого колективу “Онуки”, з авторським перекладом на арабську письменник та перекладач Імадеддін Раеф зачитав вірш Шевченка “В неволі тяжко..”.
В Українському парку, поруч з місцем для майбутнього пам’ятника Т. Шевченку Посол України І.Осташ та почесні гості А.Хелу, О. Барна, З.Жарамані, С.Тауілі, представники української громади посадили у ліванську землю два калинові кущі, що символізують Україну, «дуб Шевченка», каштан, три сосни та ліванський кедр.
На подвір’ї Посольства учасники свята переглянули дитячі малюнки на шевченківську тематику і прослухали вірші Великого кобзаря українською мовою у виконанні дітей з українсько-ліванської громади. Всім дітям Посол України І.Осташ вручив набори українських солодощів та дитячі книжки. Захід висвітлювався знімальною групою ліванської телекомпанії «Мустакбаль».

Post Author: Ганна Зета

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *