Українців можуть примусово обстежувати на COVID-19

Кабінет міністрів України сьогодні, 1 квітня, оприлюднив умови застосування примусового обстеження громадян на коронавірус та їх госпіталізації.

Згідно з постановою уряду №245 від 25 березня, заклади охорони здоров’я мають право здійснювати обов’язкове медичне обстеження людей, які контактували з хворими на COVID-19 або мають симптоми захворювання, якщо такі особи відмовляються від медичного обстеження добровільно. Крім того, медзаклади можуть здійснювати обов’язкову госпіталізацію та призначати карантин (самоізоляцію) хворим на COVID -19 або тим, хто має симптоми захворювання, якщо такі особи відмовляються від госпіталізації або карантину добровільно.

Обов’язково можуть госпіталізувати і дітей тих, хто заражений коронавірусом, якщо їх тимчасово не можна влаштування в сім’ї родичів або знайомих.

Також документ передбачає, що люди, яким призначили карантин, зобов’язані неухильно виконувати рекомендації лікарів. А поліція за письмовим клопотанням медиків може супроводжувати транспорт з людьми, яких доправляють на обов’язкове обстеження чи госпіталізацію. Нацполіція і Нацгвардія також мають патрулювати об’єкти, де проводять обстеження, госпіталізацію та перебування осіб на обов’язковому карантині.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *