В одній із громад на Тернопільщині оголошено надзвичайну ситуацію

У Чортківській громаді на Тернопільщині оголошено надзвичайну ситуацію через відсутність постачання газу школам, садочкам та лікарні.

У вівторок, 12 жовтня, відповідне рішення прийняла комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, у зв’язку із складною ситуацією із постачанням природного газу бюджетним установам на осінньо-зимовий період.

«По всій країні масово оголошують надзвичайну ситуацію через відмову компаній постачати газ бюджетним установам за пільговими цінами. Компанії, які до зростання цін виграли торги та уклали договори на постачання газу, відмовляються це робити: ціна у договорах є значно нижчою за сьогоднішню ринкову (а це 35-45 грн за куб газу). Через це в Україні, зокрема у Чортківській громаді, не можуть повноцінно розпочати опалювальний сезон: під загрозою опинились школи, садочки та лікарні», – повідомляють у Чортківській міській раді.

Зазначимо, що наразі у Чорткові вже опалюється пологове відділення, оскільки у них залишились об’єми газу, придбаного за старим договором, котрий діє до кінця жовтня. Також розпочався опалювальний сезон і у дитячих садочках, котрі переведені на альтернативні види палива. У інших садочках громади, а також закладах культури та охорони здоров’я опалювальний сезон розпочнеться у неділю, 17 жовтня, якщо всі установи та підприємства встигнуть укласти нові угоди на придбання газу. Опалювальний сезон у школах розпочнеться після завершення осінніх канікул – у неділю, 24 жовтня.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *