Вітання міського голови Сергія Надала з Днем заснування Тернополя

Дорогі друзі! Тернополяни і гості нашого міста!

Від щирого серця вітаю всіх з Днем заснування міста.

Сьогодні 15 квітня, відзначається 478 років з дня заснування Тернополя коронним гетьманом Яном Амором Тарновським.

Починаючи з 1540 року протягом п’яти століть — у горнилі історії, під впливом культурних традицій різних народів — сформувалась наша самобутність. І цю самобутність тернополян формувала славна історія нашого міста.

Тернополяни взяли участь у становленні Козацької України. Тернопіль став активним учасником формування та розвитку Речі Посполитої та Австро-угорської імперії. Тернопіль пережив Першу світову війну, став центром і однією зі столиць Західноукраїнської Народної Республіки, був вщент зруйнований під час Другої світової війни, відновлювався в часи СРСР та розвивався в часи незалежної України.

Величезний вплив на нашу свідомість та самобутність зробив подвиг героїв Євромайдану, серед яких було багато тернополян, героїзм тернопільських бійців АТО та волонтерів, які зупинили російську навалу.

Тернополяни досі з великою пошаною ставляться до офіційного засновника Тернополя Яна Амора Тарновоського. У місті є сквер імені коронного гетьмана.

Однак сучасна історія та археологія доводить, що пан Тарновський прийшов не на пусте місце, що Тернопіль, як поселення, як мінімум, на декілька сот років старший.

На місці сучасної дамби проходив єдиний легкодоступний торговий шлях зі сходу до сучасної центральної та західної Європи. Археологічні розкопки показують, що на території Тернополя було поселення ще з часів Трипільської цивілізації.

Тому ми можемо і маємо пишатися нашою славною історією. Нашим славним містом.

Вітаю усіх тернополян з річницею заснування міста. Зичу здоров’я, добробуту, миру і любові кожній тернопільській родині. Хай багатіє і розвивається наше місто. Слава поколінням тернополян, які своєю працею, енергією та мріями, збудували місто.

Слава Україні!
Слава Тернополю!

Поділитися...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on VK
VK
Email this to someone
email
Print this page
Print

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *