освіта

Володимир Шовкошитний презентував у Тернополі новинки “Українського пріоритету”

Сьогодні, 13 лютого, в бібліотеці-музеї «Літературне Тернопілля» відбулася зустріч з поетом, прозаїком, публіцистом, перекладачем, кінодраматургом, громадським та політичним діячем, лауреатом багатьох міжнародних та всеукаїнських премій, директором видавництва «Український пріоритет» Володимиром Шовкошитним.

Володимир Федорович прибув на Тернопільщину щоб взяти участь в урочистих заходах з нагоди 80-річчя поета десидента, відомого патріота Василя Стуса, у перепохованні в Україну якого брав участь. Також директор видавництва, презентував новинки «Українського пріритету».

«Я дуже багато працюю над тим, щоб відстоювати правду про нашу українську історію, тут недалечко від вас є наші адвокати в Євросоюзі, так вони себе називають, братами нашими називають себе,  захисниками. Та не проходить місяця, щоб вони нового паскудства нам не робили. Я маю на увазі польський сейм, теперішній польський уряд і ту еліту, яка не просто нормальна націоналістична, а шовіністична традиційно по відношенню до нас», – каже Володимир Шовкошитний.

Володимир Федорович видав цілу низку публікацій та книг на тематику волинських подій в 40-х роках минулого століття. «Тут, на Тернопілллі була страшна в своєму цинізмі пацифікація. Ви можете запитати своїх прабабусь , які в 33-34-х роках жили і які це пам’ятають. Я дуже багато спілкувався з цими людьми і тут в нас, і в Америці, куди вони виїхали . Мені розповідали, що тут творилося, та і зрештою є документи та фотографії. Тепер вони розказують нам, що ми різуни, а не вони. Шукаючи порозуміння, шукаючи компромісів ми не можемо весь час іти з похнюпленою головою, бо тоді ми перетворимося на те, що вони хочуть з нас зробити – безсловесних та безмовних».

Директор видавництва розповідає, що «Український пріоритет» – це не просто назва, це кредо та гасло, яке покликане формувати українського громадянина та патріота. Лише за минулий рік в «Українському пріоритеті» видано 48 нових книг українських авторів. Також Володимир Шовкошитний підтримує молодих талановитих видавці та молодих літераторів. Володимир Федорович впевнений, що головним у житті є позитивне налаштування. Має бути соціальний оптимізм та відчуття того, що кожна мить життя проживається наповненою.

Поділитися...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on VK
VK
Email this to someone
email
Print this page
Print

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *