“Вишиванка – це душа нації”, – Володимир Бобко

У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї зібрано унікальні колекцію вишиванок. Серед них особливої уваги заслуговують сорочки з Борщівщини.

Депутат Тернопільської районної ради Володимир Бобко зазначає, що вишиванка – не просто частинка історії українського народу, це генетичний код, це душа нації, оберіг.

«Ще здавна вважалося, що у вишитій сорочці важливим є все – від кольору нитки до орнаменту… Однією з найпопулярніших вишиванок є борщівська: домоткане конопляне полотно, густа чорна вишивка та своєрідна техніка… Впізнати таку вишиванку дуже легко, адже це справжній витвір мистецтва, який не сплутати ні з чим», – каже Володимир Бобко.

У колекції музею зберігаються борщівські вишиванки датовані кінцем ХІХ та початком  ХХ століття. Зазвичай, такі сорочки виготовлялися з білого домотканого, найчастіше конопляного полотна та мала простий крій. Вишивали їх чорними нитками, а сам візерунок був дуже густим. У типових борщівських сорочках майже вся поверхня рукава зашита. Кожна з таких вишиванок є унікальною, адже практично немає двох абсолютно однакових борщівських сорочок.

 

Поширити:

Post Author: Diana