освіта

Яка катастрофа чекає заклади освіти на Збаражчині?

У Збаразькому районі як мінімум на півроку паралізовано всі публічні закупівлі в закладах освіти і є загрози того, що такою ситуація буде на початок навчального року. Увагу на катастрофічну проблему, що склалася в управлінні освіти звернув керівник станції юних техніків Напованець Петро Михайлович. Як депутат міської ради він направив лист до керівництва району, де детально описав всю загрозливу ситуацію та порекомендував шляхи вирішення.

Справа в тому, що ще минулого року були прийняті зміни до закону про публічні закупівлі. Про ці зміни всім було відомо та кожний на власний розсуд до цього готувався. Ключове нововведення полягає у процедурі закупівлі товарів та послуг після 19 квітня 2020 року. Закон чітко виписав те, що якщо до 19 квітня 2020 року буде сформований річний план закупівель на календарний рік і проведені тендери на їх закупки, то протягом року, і після 19 квітня 2020 закупки можна буде здійснювати за старим законом, за договорами на період до 31 грудня 2020 року. Тому більшість організацій це зробило і вони не мають проблем із закупівлями. Та цього чомусь не зробили в освіті, найбільшому, по суті, бюджетному споживачеві.

Проте, на думку депутата, тендерного комітету в освіті просто немає, або він бездіяльний через неналежну організацію роботи керівництвом управління, оскільки навіть допорогових закупівель проведено вкрай обмаль. Час уже втрачено, а віз все там же, тому навіть при наявних коштах на рахунках освіти їх фактично заблоковано, а це значить, що не буде можливості використати їх на ремонти протягом літа і, як часто, прийдеться робити їх на загал батьківськими грошима, котрих у тих із-за карантину практично немає.

Протягом минулого року тендерний комітет освіти більше не працював чим працював. Прийняті ним рішення були колегіальними, такою ж розмита відповідальність. Зараз вона буде на одній людині — уповноваженій особі. Практика минулого року показала що навіть головою тендерного комітету особи погоджувались бути лише на короткий час та звільнялися. Тож у депутата є засторога, що уповноважений по закупівлях просто кине роботу і залишиться освіта біля розбитого корита із невикористаними коштами на рахунках, не проплаченими послугами, тощо.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *