Якщо ваші знайомі просять позичити кошти: знайте, це – шахраї

Прикрий інцидент відбувся у одному із сіл Чортківського району. До працівників 2 відділення поліції ( м. Бучач ) звернулася жінка із проханням притягнути до відповідальності шахрая, який від її імені заволодів коштами її подруги.
Правоохоронці встановили обставини події: за попередньою інформацією, шахрай взламав сторінку заявниці в соціальній мережі та від її імені написав через меседжер знайомій, щоб вона позичила кошти, запевнивши, що вони потрібні терміново й обіцяв віддати в найкоротші терміни.
Подруга без роздумів здійснила транзакцію на суму 3200 гривень. Вже згодом вона зателефонувала приятельці, яка спростувала інформацію, про що й повідомила правоохоронців.
За даним фактом поліцейські відкрили кримінальне провадження відповідно до статті 190 КРимінального кодексу України.

Найкраще, якщо ви отримали таке повідомлення, зателефонуйте цій людині і запитайте чи надсилала вона подібне прохання.

Поради як не стати жертвою шахраїв:
– не надавайте особисті дані на незнайомих сайтах. Паспортні і платіжні дані, телефон, логін і пароль в інтернеті можна надавати тільки в разі 100% впевненості, що перебуваєте на офіційних сайтах;
– перевіряйте прохання про матеріальну допомогу, навіть якщо вони надходять з акаунту знайомих людей.

Пам’ятайте, на ваших месенджерах повинна бути подвійна аутентифікація. Якщо у вас є підозра, що вашу сторінку “зламали”, необхідно припинити всі сесії цього месенджера на всіх пристроях. Це можна зробити в налаштуваннях.

 

Поширити:

Post Author: Автор