“Зберегти історію та оживити” – як планують змінити Старий парк у Тернополі

Відчути гордість за перемоги, які є в українській історії та наситити парк життям, – саме такими факторами керуються у Тернополі розробляючи план реконструкції Старого парку.

За словами заступника міського голови Леоніда Бицюри обговорення стосовно можливої реконструкції парку триває вже понад п’ять років. До обговорення залучили представників ветеранських організацій, представників спілки архітекторів, спілки художників, краєзнавців та істориків.

«За ці п’ять років ми опрацювали певний план реконструкції, а також ознайомилися з європейськими та світовими взірцями подібних меморіальних комплексів. Також ми прояснили багато речей пов’язаних зі Старим парком. Як відомо цей парк є найстарішим у Тернополі, для нас він є дуже важливим, саме тому підготовка до реконструкції відбувається дуже повільно, з урахуванням багатьох факторів та нюансів. На жаль, парк не є привабливим для туристів та гостей міста і вони приходять сюди лише один раз – перший і останній. Ми би хотіли це змінити», – каже Леонід Бицюра.

Проект реконструкції відбуватиметься в три черги. Суттєвих змін у самій структурі парку не відбудеться. Тут реконструюватимуть вхідну зону, яку наповнять місцями відпочинку та облаштують нове покриття. Що робити з Пагорбом слави, який знаходиться в аварійному стані, поки що обговорюють, стараючись дійти спільної думки та обрати найкращу пропозицію, щоб створити сучасний комплекс з вмістом історії.

Заступник директора з розвитку інфраструктури парків КП «Об’єднання парків культури і відпочинку м. Тернополя»  Тарас Дячун розповідає, що у парку також хочуть зробити місце для вшанування пам’яті героїв сучасності. Це питання наразі обговорюється з керівництвом області для залучення співфінансування.

«У Старому парку зосереджено дуже багато історії. Ми вирішили, що в сучасному стані варто цей момент зберегти та примножити. Тобто примножити ушанувавши пам’ять героїв української нації, які споконвіків боролися за незалежність України».

Конкретної суми, яка буде потрібна на реконструкцію Старого парку поки не розголошують, відомо лише, що це будуть чималі кошти. Наразі на виготовлення проекту витратили 160 тисяч гривень.

 

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *