Жителі Тернопільщини стають жертвами торгівлі людьми

Від початку року працівники відділу боротьби зі злочинами пов’язаними з торгівлею людьми ГУНП в Тернопільській області задокументували п’ять фактів торгівлі людьми. Три з них, це сексуальна експлуатація, ще два – жебракування.

«Громадянку з нашої області відправили в Італію під приводом працевлаштування в одному з готелів прибиральницею. Однак її закрили в приміщення та забрали паспорт. За сприянням поліції Італії її доправили додому і цього року кримінальне провадження ми скерували до суду», – розповідає начальник відділу по боротьбі зі злочинами пов’язаними з торгівлею людьми Олександр Буняк.

Також він додав, що ще двоє молодих дівчат потрапили в сексуальне рабство в Об’єднані Арабські Емірати. Одна з потерпілих з Тернопільської області, друга – з іншого регіону нашої країни. На даний час дівчата вже знаходяться на території України.

Олександр Буняк зазначив, що триває кримінальне розслідування і щодо іншого виду торгівлі людьми, а саме жебракування.

«Четверо осіб експлуатували людей з ознаками інвалідності – попрошайок. Вони на території Тернополя біля ринків, церков, торгівельних центрів просили милостиню. Цих людей утримували в нелюдських умовах, раз на день годували, жили вони в сараї, неподалік міста. Наразі жертви експлуатації перебувають в соціальному притулку «Родинний затишок», який знаходиться в одному з районних центрів області. Там їм надають медичну та юридичну допомогу. Також для них виготовляються документи, адже люди не мали при собі ні паспортів, ні свідоцтв про народження. Двоє з чотирьох злочинців знаходяться під вартою, одна особа під цілодобовим домашній арештом та ще одна – знаходиться в розшуку», – каже пан Олександр.

Розслідують оперативники і провадження щодо фейкового працевлаштування за кордоном. Житель Тернополя разом зі спільниками-родичами відкрив фірму, яка ніби то працевлаштовувала людей на шоколадній фабриці в Королівстві Швеції. За свої послуги шахраї брали по 300 євро. Жертвами цієї фірми стало близько 350 потерпілих зі всієї України.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *