Як тернополянам перебути холоднечу

Зима. Багато хто не любить цю пору року через холоднечу. Дехто знаходить порятунок у теплих  громіздких речах, гарячих і навіть спиртних напоях. Однак чи правильно так зігріватися?

«100 грам» для обігріву

Багато хто вважає , що випивши чарку – другу горілки , віскі , коньяку або будь-якого іншого спиртного напою, стає значно тепліше. Чи так це? Насправді, алкоголь призводить до розширення кровоносних судин, що тільки знижує температуру тіла організму. Однак у перший час , коли судини розширюються , кров приливає до поверхні шкіри, і нам , безумовно, стає тепліше. Але це лише короткочасний ефект, оскільки по тому вже кілька хвилин після прийому алкогольного напою людина буде відчувати холод.

У зимовий час алкоголь гарний у вигляді глінтвейну, грогу та інших гарячих слабоалкогольних напоїв. Однак і тут ні в якому разі не потрібно пити багато. Одного келиха буде цілком достатньо.

Жирний бульйон і солодкий чай

Зігрітися в холодну погоду допоможуть такі гарячі напої, як жирний курячий бульйон або солодкий чай , адже жир і цукор є хорошими джерелами енергії. Випивши бульйон або чай, спочатку ми зігріваємося за рахунок температури напою, який потрапив в організм, а через деякий час починається процес окислення жирів і глюкози, що призводить до викиду енергії, яка додатково зігріває організм.

Багато тепла виходить через голову

Це не зовсім так. Насправді велика кількість теплової енергії накопичується у вигинах , наприклад ліктях , колінах , паховій області , ногах. Безумовно, носити шапку в морозну погоду потрібно обов’язково, щоб не підхопити менінгіт та інші захворювання. Але найголовніше – це тримати ноги і руки в теплі. У першу чергу на холоді мерзнуть кінцівки. Це пов’язано з тим , що при низькій температурі кровоносні судини рук і ніг починають звужуватися. Це захисна реакція організму, спрямована на забезпечення кров’ю життєво важливих органів. Тому, щоб не замерзнути треба носити тепле непромокальне взуття і рукавички. Це врятує від втрати значної частини тепла.

Куріння на морозі

Багато хто вважає, що подібно алкоголю куріння також допомагає зігрітися. Тут механізм дії багато в чому схожий з алкоголем. Нікотин сприяє розширенню кровоносних судин , що спочатку дає нам відчуття тепла, а через кілька хвилин ми відчуваємо холод.

Застуда через холод

Простуда і грип – це вірусні захворювання і тому тільки через холод вони не виникають. За великим рахунком, захворіти застудою або грипом можна і влітку, але відбувається це рідко. Вся справа в тому, що переохолодження, а також різкі перепади температур знижують імунну систему людини і вона стає більш вразливим перед вірусними інфекціями. Крім того, взимку ми багато часу проводимо в закритих погано провітрюваних приміщеннях, де скупчуються віруси, що атакують нас .

Імбирне печиво

Ще з давніх часів імбир використовується для лікування застуди, грипу і шлункових захворювань. Численні дослідження показують, що імбир здатний підвищувати температуру тіла, що й допомагає людині зігрітися. Тому в зимовий час багато їдять імбирне печиво. Зігрітися також можна за допомогою гострих страв. Перець і імбир посилюють кровообіг у внутрішніх органах, що підвищує температуру тіла і не дає охолонути.

Рівне дихання

Як відомо, велику кількість тепла організм втрачає через легені. Для того щоб максимально затримати тепло потрібно практикувати рівне і спокійне дихання . Якщо це вам не допоможе, то можете спробувати інший спосіб: вдихайте повітря обома ніздрями, а видихайте – однією , при цьому затиснувши одну ніздрю рукою. Пару хвилин такого дихання допоможе вам трохи зігрітися і потренувати серце.

Поширити:

Опубліковано: Diana

Post Author: Diana