Тернополянам радять не спати надто довго

Люди, які сплять більше 9 годин на добу ризикують захворіти.

У них відзначається погіршення пам’яті і словникового запасу всього через 7 років. Значна кількість досліджень в останні роки пов’язали дефіцит сну з хворобою Альцгеймера. І ось тепер з’ясовується, що не тільки нестача, але і надлишок нічного відпочинку також збільшує ризик розвитку цього важкого і жорстокого захворювання, що позбавляє людину пам’яті. Вчені з’ясували, що люди, які витрачають на сон більше 9 годин на день, демонструють істотне погіршення пам’яті і словникового запасу. А це є ранніми ознаками старечого недоумства. Які отримують менше 6 годин сну щодня також ризикують зіткнутися з цим розладом. Отже, ідеальної тривалістю сну для людини є період від 7 до 8 годин.

Експерти точно не впевнені, чому надмірна кількість сну може провокувати деменцію. Однак вони підкреслюють, що люди з високим ступенем ризику цього розладу мають порушення зв’язків в мозку, які можуть провокувати тривалі періоди сну. Свої висновки вчені з Університету Майамі зробили на основі спостережень за 5 247 осіб протягом 7 років. Вік добровольців становив від 45 до 75 років.

Кожен з них на момент початку і після завершення спостережень проходив через специфічний нейрокогнітівний тест. Вчені оцінювали їх уважність, пам’ять, словниковий запас, швидкість реакції і сприйняття. Всі добровольці ретельно розповідали про те, як багато часу вони витрачають на сон, у скільки відправляються спати, о котрій прокидаються, і не дрімають чи протягом дня.

Поширити:

Опубліковано: Diana

Post Author: Diana