«Заборонений» у Тернополі: чи варто подивитися?

Вчора, 15 листопада, в останній день тернопільської «Кінохвилі-2019», у «Cinema City» до уваги глядачів представили дебютну українську кінострічку «Заборонений», присвячену відомому поету та громадському діячу Василю Стусу.

Перед показом фільму до глядачів звернулися модератор «Кінохвилі-2019» Юрій Матевощук та люди, котрі приклали найбільше зусиль до створення «Забороненого»: сценаристи Сергій Дзюба та Артемій Кірсанов, головний продюсер Артем Денисов та режисер Роман Бровко. Вони коротко розповіли про вплив творчості Василя Стуса на розвиток української історії та про виникнення задуму створити кінострічку про цього геніального дисидента і героя.

«Перед тим, як ми почали знімати «Забороненого», мені багато друзів і знайомих казали, що не варто цього робити, адже про життя і особливо загадкове вбивство Василя Стуса радянська влада тривалий час замовчувала усі факти. У нашу ідею не вірили, не вірили у її майбутнє. Та, на щастя, від часу прем’єри фільм подивилося вже понад 100 тисяч глядачів. Ми сподіваємось, що із виходом «Забороненого» на екрани телевізорів цю кінострічку перегляне ще більше людей. Судячи по коментарях від фільму, саме такі кінокартини підвищують рівень патріотизму нашого народу», – розповів режисер Роман Бровко.

Отож, «Заборонений» – кінострічка, яка оповідає про незламність людського духу, боротьбу із політичною системою та спротивом суспільства на основі історії життя і творчості Василя Стуса, кумира багатьох українців. Головну роль зіграв талановитий актор Дмитро Ярошенко.

Фільм засуджує дискримінаційні заходи радянської влади, спрямовані проти цвіту української нації, порушує чимало актуальних проблем, зокрема питання справжнього кохання та дружби, чесності, власної громадянської позиції та її відстоювання, жорстокості людей, творення власної долі, проблему ролі митця в суспільстві. Актори «Забороненого» чудово відтворили характери оточення поета Василя Стуса, зокрема особистостей Алли Горської, В’ячеслава Чорновола, Михайлини Коцюбинської, Івана Світличного тощо.

«Цей чудовий фільм, я вважаю, зняли справжні професіонали своєї справи, бо з перших хвилин ця стрічка заполонила моє серце, душу і розум. Василь Стус – це не просто людина, це символ нашого нескореного народу, боротьби за справедливість. Для всіх залишається таємницею смерть поета, адже ніхто не знає, за яких обставин він загинув. У фільмі розкривається чимало відповідей на запитання, сила незламності Василя Стуса», – прокоментувала фільм «Заборонений» студентка Юлія Пацкаль.

«Мені дуже приємно, що український кінематограф показує себе на такому високому рівні. «Заборонений» – це геніальний фільм, який показує ставлення керівництва СРСР до всієї української інтелігенції. Тішуся, що ми починаємо досліджувати свою історію і показувати її на весь світ. «Заборонений» – це фільм, який повинен подивитися кожен патріот нашої Батьківщини», – поділилася враженнями від фільму студентка Вікторія Заблоцька.

«На цей фільм я прийшла з своєю донькою. Вона не любить такої тематики, але все ж я її вмовила. Хочу сказати, що від «Забороненого» в захваті ми обоє, адже творці стрічки змусили нас хвилюватися за головного героя упродовж усього сюжету», – сказала Анна Калинюк.

Юлія Іноземцева

Поширити:

Опубліковано: Diana

Post Author: Diana