Сьогодні, 24 листопада, у Тернопільській обласній філармонії була презентована меморіальна виставка картин «Невидима варта» художниці, і, за сумісництвом, офіцера Національної академії СБУ Лесі Шиденко. Даний захід, як і серія полотен, присвячені загиблим співробітникам СБУ, учасникам Центру спеціальних операцій «Альфа», котрі трагічно загинули, виконуючи свій службовий обов’язок перед Батьківщиною.
Леся Шиденко розповіла про ідею створення своїх картин, з трепетом охарактеризувала кожну із них та розкрила деякі деталі із життя хлопців-героїв. Цікавим є те, що художниця зобразила співробітників СБУ не у професійному плані, а на фоні їхніх мрій, які вони не встигли втілити за життя. Для цього пані Лесі довелося тісно поспілкуватися з родинами героїв, яким вона подарувала оригінали картин, тому на виставці представлено фоторепродукції.
«Ми в Тернополі із презентацією картин вже вдруге, проте цього разу мені теж морально важко. Усього полотен є 27, сьогодні до вашої уваги представлено 20, 5 портретів з яких виконано у техніці графіки. Я – професійний художник, але так склалося, що працюю в Службі безпеки України. 2014 рік видався для нас усіх переломним, змінив наші уявлення про життя. Саме у цьому році СБУ втратило багато співробітників, котрі стали національними героями, адже поклали життя за свободу рідної землі та відстоювання власних інтересів. Тоді моєю метою стало хоч якось підтримати сім’ї загиблих і я вирішила намалювати для них портрети хлопців. Та повірте, що краще б я ніколи не була особисто знайома з нашими героями, ніколи б не знала їхніх родичів і не малювала б картин, аби лише вони були живі!» – висловилася Леся Шиденко.
До присутніх зі сцени звернувся ректор Національної академії СБУ Сергій Гудима, котрий зазначив, що їхня установа втратила 27 найкращих співробітників, а 35 дітей втратили люблячих батьків. Також він додав, що вже 12 навчальних підрозділів Служби безпеки по всій Україні названі на честь героїв.
До слова, одним із них є тернополянин Руслан Муляр, котрий із 2003 року був учасником спецрозділу «Альфа», а у 2014 році став командиром групи тернопільського відділу ЦСО «Альфа». Руслан проявив себе як хоробрий воїн і безстрашний керівник, пройшов 8 успішних ротацій у зоні проведення АТО, та дев’яте спеціальне завдання стало для нього трагічним. Разом із ним загинув прапорщик та його найкращий бойовий побратим Юрій Журавльов. Під час заходу присутнім продемонстрували про документальний фільм про життя і смерть Руслана Муляра.
Після презентації картин Лесі Шиденко, тернополяни переглянули виставу-реквієм «Війна без строку…», проведену творчим колективом курсантів Національної академії СБУ. Юнаки за допомогою роликів із фотографій та реальних відео розповіли про життя померлих героїв, їхні здобутки, риси характеру та світогляд. Наприкінці вистави курсанти запалили свічки в ім’я пам’яті загиблих співробітників СБУ. «Війна без строку…» нікого не залишила байдужим!
Також під час даного заходу всечесні святі отці подарували Службі безпеки України і, зокрема, Сергію Гудимі, копії ікони Тернопільської Божої Матері.
Звернулися до присутніх і представники влади, а саме голова Тернопільської ОДА Ігор Сопель, голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук та секретар Тернопільської міської ради Віктор Шумада, котрі щиро поспівчували родинам загиблих героїв-співробітників СБУ, а зокрема – родині Руслана Муляра та вдовам Юрія Журавльова і Андрія Долгова. Віктор Овчарук від імені обласної ради вручив подяки членам сім’ї тернополянина-героя Руслана Муляра – матері, дружині Ользі та синам Олександру і Станіславу.
Юлія Іноземцева