Цієї ночі Верховна Рада України прийняла в другому читанні законопроект №2178-10 про ринок землі. «За» – 259, «проти» – 24, «утрималися» – 3, «не голосували» – 29. Саме так виглядав підсумок голосування народними обранцями за дозвіл торгувати найціннішим, що є в українського народу.
Даний законопроект пройшов голосування завдяки фракції “Слуга народу”, “Європейська солідарність” та “Голос”, які практично у повному складі (за виключенням тих, хто не з’явився взагалі) голосували за дане питання. До слова, серед тих хто виставив українську землю на продаж і нардепи-мажоритарники з Тернопільщини: Ігор Василів, Андрій Богданець, Володимир Гевко та Микола Люшняк. Аграрій Іван Чайківський на засідання вирішив взагалі не приходити.
Найнеочікуванішою, мабуть, під час голосування, стала підтримка законопроекту провладної партії, їхніми прямими опонентами – фракцією «Європейська солідарність». Представники останньої ще нещодавно запевняли, що не голосуватимуть за ринок землі, проте їхня думка кардинально змінилася.
Серед тих, кого найбільше результат голосування обурив та розчарував -аграрії, яких чимало в фракції «Європейська солідарність» в Тернопільській обласній раді.
«Я, як депутат обласної ради від фракції «Європейська солідарність», не підтримую рішення про продаж землі та вважаю його неправильним», – зазначив депутат Тернопільської обласної ради Олександр Самсоненко.
Також він додав, що через це збирається вийти з партії.
За нашою інформацією, інші депутати-аграрії також обурені та налаштовані покинути «Європейську солідарність».
Також, нам було важливо дізнатися думку голови фракції «Європейська солідарність» у Тернопільській облраді Степана Барни. Адже раніше він був проти продажу землі. Проте, чи змінилися його погляди на дане питання чи ні Степан Степанович відповісти не зміг. Також він не знайшов відповіді й на питання про те, чи збирається покинути партію через зрадницьке голосування, під час якого, його однопартійці під покровом ночі зробили найцінніше для українців товаром.
Хоча, навряд чи Степан Барна складе мандат, яким, як показує практика дуже дорожить. Свого часу, в 2016 році, навіть суд не примусив його це зробити. Нагадаємо, що закон забороняє голові ОДА залишатися депутатом. Також, депутати місцевих рад, які намагаються поєднати представницький мандат з посадою чиновника, як правило, потрапляють до кандидатів на відкликання. А от Степану Степановичу, незважаючи на будь які заборони, вдалося втримати свій дорогоцінний мандат.