освіта

У Тернополі провели семінар для вчителів курсу «Основи християнської етики»

У Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти 16 червня в режимі онлайн відбувся семінар «Арт-виховання як інновація на уроках основ християнської етики». Організовано захід методистом центру виховної роботи захисту прав дитини та громадянської освіти Лілією Мудрик.

У заході взяли участь вчителі основ християнської етики області, методисти, які відповідають за викладання предметів духовно-морального спрямування, керівники закладів освіти.

Привітав учасників семінару Володимир Мисик, заступник директора з науково-педагогічної та виховної роботи ТОКІППО, кандидат історичних наук. У привітальному слові він зазначив, що освіта  дітей не повинна страждати від певних умов (пандемії ). Заступник директора передав вітання від директора ТОКІППО Олександра Петровського та побажав успішної роботи, здобуття нових знань і практичної можливості їх застосування у роботі із здобувачами освіти. Про формування ключових компетентностей засобами мистецтва наголосила у своєму виступі в. о. завідувача центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти, методист інституту Світозара Хома. Вчитель має шукати нових шляхів, форм та методів викладання  для того, щоб було цікаво дітям на уроках ОХЕ. Ідеї арт-педагогіки якраз є дуже цікавими і сприяють удосконаленню проведення уроків, зазначила п. Світозара.

Розкрила тему «Роль мистецтва у національно-патріотичному вихованні здобувачів освіти» методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти Світлана Буняк. «Мистецтво сприяє виникненню у здобувачів освіти поваги до загальнолюдських цінностей, формує національну культуру і патріотизм»,- наголосила у своєму виступі п. Світлана.

 

З методистом інституту Лілією Мудрик учасники семінару роздумували над темою: « Формування світогляду здобувача освіти засобами мистецтва на уроках основ християнської етики. Духовна культура танцювального мистецтва».

 

Своїм досвідом роботи на семінарі поділилися учителі ОХЕ Тернопільського району Марія Мачужак та Любов Венета. Разом із учителем основ християнської етики та трудового навчання комунального закладу Буцнівської ЗОШ  I-III ст. Тернопільської районної ради Тернопільської області Марією Мачужак учителі поринули  у світ сакрального мистецтва. Доповідачем була підготовлена цікава презентація «Чудотворні ікони Тернопільщини». Учасники заходу також мали можливість пройти онлайн квест «Чудотворні ікони Тернопільщини» підготовлений п.Марією.

Про колекцію зображень та ілюстрацій, зібрану у вигляді альбому під однією обкладинкою(Артбук) та використання її у роботі із здобувачами освіти під час проєктної діяльності, поділилася у своєму виступі вчитель основ християнської етики, української мови та літератури комунального закладу Великоберезовицької ЗОШ I-III ст. Тернопільської районної ради Тернопільської області Любов Венета. Вчителі ОХЕ мали змогу переглянути онлайн артбуки, які підготували учні Березовицької ЗОШ I-III ст. разом із своїм наставником під час проєктної діяльності. Педагог Любов Венета  також поділилася своїми думками та представила доробки з теми «Театралізовані ігри як засіб розвитку творчих здібностей учнів на уроках основ християнської етики».

Говорячи про арт-виховання, слід згадати і про арт-терапію як засіб розвитку професійної креативності вчителя основ християнської етики. Методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти Марія Голуб у своєму виступі зазначила, що арт-терапія – це використання засобів мистецтва для передачі почуттів та інших проявів психіки людини. Арт-терапія відкриває простір для творчих пошуків педагога, а арт-терапевтичні вправи допомагають в діагностиці особистісних особливостей школярів, одночасно розвивають дитину, підвищують самооцінку.

До проведення семінару Інною Сіньковською, завідувачкою науково-педагогічної бібліотеки ТОКІППО був підготовлений рекомендаційний бібліографічий список літератури «Арт-виховання як інновація в роботі педагога».

Дороги, що ведуть до мистецтва, сповнені тернів, але на них вдається зривати прекрасні квіти.(Ж.Санд). Цінуйте мистецтво, бо неначе цілющий бальзам лікує воно душевні рани, наповнює життя змістом і збагачує суспільство вищими цінностями.

Поширити:

Опубліковано: Diana

Post Author: Diana