Як обрати якісну новорічну гірлянду

Новорічний настрій нам традиційно дарує вибір та придбання гірлянд та ілюмінацій. Проте обираючи ілюмінацію потрібно звертати увагу не тільки на її колір та кількість світло діодів, але ще й на безпеку. Тому до вибору гірлянд варто підійти дуже серйозно.

Це звучить дуже банально, але обираючи гірлянду нині справді варто читати інструкцію. Гірлянди бувають, як для внутрішнього так і для зовнішнього освітлення, з різними ступенями захисту. Для того щоб нарядити ялинку, розташовану в кімнаті, чи прикрасити оселю, підійде гірлянда з невеликим ступенем захисту. Якщо передбачається використання на вулиці, то має бути захист від пилу й вологи не нижче ІР44.

Хатню гірлянду у жодному разі не можна використовувати надворі, адже її комплектуючі не придатні для використання при низьких температурах і високій вологості. Також не варто вішати вдома гірлянди, призначені для вулиці. Є ймовірність, що їх виготовлено із неекологічних матеріалів, які у теплі можуть утворювати шкідливі випари.

У якісної гірлянди мають бути якісна вилка і адаптер. Благенька вилка з тоненькими штирями через поганий контакт із розеткою буде грітися і може навіть зайнятися та спровокувати пожежу. Адаптер (невелика прямокутна коробочка, на якій монтують кнопку перемикання сценаріїв ілюмінації) надзвичайно важлива річ для безпеки гірлянди. Адаптер зменшує напругу. Світлодіодам на звичайній ялинковій гірлянді досить напруги 5-6 вольт. А в розетці маємо 220 вольт. Якщо коробочка вгинається під пальцями — ненадійному пластику довіряти не варто.

Перевіряйте контакти — місця з’єднань мають бути добре ізольованими і міцно закріпленими. Не соромтеся зігнути дріт гірлянди і навіть, легенько смикнути. Нехай неякісний крам зламається ще в магазині!

Дроти гірлянди мають бути якісно ізольованими. Але виявилось, що з цього правила є винятки. У продажу з’явилися гірлянди з голими дротами. Виглядають вони вельми незвично: жмут тоненького мідного дроту, у який впаяні світлодіоди. Вилки така гірлянда не має, бо живиться від батарейок. Гірлянди на батарейках значно безпечніші, у них практично не виникає замикання і вони не здатні вдарити струмом. Ними можна прикрасити будь-що і при цьому не треба прив’язуватися до місця.

Завжди слід пам’ятати, що гірлянда це в першу чергу електрообладнання, а вже пізніше – елемент декору. Тому кожне  якісне електрообладнання повинне відповідати вимогам нормативних документів, а саме Технічному регламенту низьковольтного електричного обладнання та Технічному регламенту з електромагнітної сумісності обладнання (вони розмежовують обов’язки виробника, імпортера та розповсюджувача).

Обов’язково звертайте увагу на маркування при покупці гірлянд.

На пакуванні гірлянди чи ілюмінації повинне бути нанесене відповідне маркування. Виробники забезпечують, щоб на електрообладнанні, які вони ввели в обіг було зазначено тип, номер партії чи серійний номер, який дає змогу ідентифікувати продукцію. Має бути зазначене найменування  й контактна поштова адреса виробника, імпортера чи уповноваженої особи на території України. Контактні дані наводяться згідно з вимогами закону щодо порядку застосування мов. Електрообладнання повинне супроводжуватися інструкціями та інформацією про безпечність, які теж повинні бути написані українською мовою.

Поширити:

Опубліковано: Diana

Post Author: Diana