Голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко взяв участь у засіданні ради Профоб’єднання Тернопільщини. В рамках заходу обговорили завдання профспілкових організацій щодо налагодження соціального діалогу з органами місцевого самоврядування та територіальними громадами.
Михайло Головко наголосив на тому, що за Конституцією Україна – соціальна держава, а тому турбота про людину, її духовні та культурні потреби – найголовніше.
«За часи Незалежності України приватизовано 29 тисяч заводів, фабрик, підприємств. Тернопільщина теж постраждала від цього. Багато людей втратили робочі місця та змушені були їхати на заробітки, серед них – мої батьки. Це – наслідки неправильної політики. Освіта, медицина, культура – все було у власності держави. Я пам’ятаю, як ми перекривали дорогу, протестували. Після Майдану все віддали на утримання на місцях, але фінансування не передбачили. Система побудована так, що спонукає закрити все, що не дає прибутку, – сказав очільник Тернопільщини. – Часто сьогодні обласна рада бере на себе функції держави і підтримує ті комунальні підприємства, які не можуть бути прибутковими. Я цілком погоджуюся, що потрібно вести політику наповнення. Та розумію, що в нас є державні кошти, які треба правильно перерозподілити. Не можна всю соціальну сферу передати громадам, не давши коштів на її утримання. Є чимало моментів, коли громади просто незахищені, адже не ухвалено відповідної законодавчої бази».
Голова обласної ради запевнив присутніх у повазі до профспілок і готовності підтримувати їх у боротьбі за трудові права працівників, проти антинародних ініціатив Уряду щодо реформування трудового законодавства.
«Як переконаний націоналіст, державник, вірю, що є важливіші речі за гроші. Обіцяю вам свою підтримку та підтримку депутатського корпусу в реагуванні на виклики, які постають перед профспілками. Ми будемо ухвалювати відповідні рішення, приймати звернення до вищого керівництва держави. Вихід потрібно шукати не у скороченні кількості працюючих, а у віднайдені коштів», – наголосив Михайло Головко.