Побутує думка, що успішним можна стати або лише в доволі зрілому віці, або за допомогою багатих впливових батьків. Тернопільський підприємець Петро Беріт на власному прикладі довів, що добитися успіху можна і самостійно, потрібно лише працювати зранку до ночі не покладаючи рук. Хлопець, якому немає і тридцяти, заснував і успішно керує підприємством «Безпечний дім», яке займається встановленням домофонів, систем відеоспостереження та дверей до під’їздів багатоповерхових будинків. Молодий бізнесмен погодився розповісти свою історію успіху, специфіку роботи та ще багато цікавого.
Отже, як так сталося, що Ви вирішили займатися саме цим видом діяльності, що дало поштовх у цю сторону та і власне, а коли це було?
Загалом я в цій сфері з 2009 року, приїхав до Тернополя в 2003 році з міста Хоростків на навчання в технічному коледжі. Все вирішив випадок, ще в студентські часи старався не сидіти на шиї у батьків, тому скориставшись рекламним оголошенням потрапив на роботу у фірму, яка лише розпочинала свою діяльність у цій сфері. Декілька місяців я працював там, а тоді набравшись сміливості зареєструвався підприємцем і почав працювати сам на себе.
Важко напевне було на початках зовсім юному хлопцеві ставати на ноги у чужому місті, з якими труднощами стикнулись на початку діяльності? Як вдалось їх подолати?
Найбільшою проблемою на початках був мій юний вигляд, адже люди, які бачили 20-ти літнього підприємця, який зареєструвався декілька днів тому, ставились з недовірою. Вони переживали, чи не зникну я після встановлення домофону і чи буде до кого звернутись в разі його поломки, але з роками ця проблема зникла.
Розкажіть про специфіку домофонного бізнесу, як він розвивається у нашому місті?
Цей вид бізнесу в кожному місті розвивається по своєму. Я спілкуюсь з підприємцями що працюють у цій галузі, та можу стверджувати, що Тернопіль як мінімум не відстає від інших, а в дечому ми навіть лідери, це стосується як кількості, так і якості. У Тернополі є власні виробники металевих дверей, досить часто фірми з інших областей закуповують їх у нас, вони міцні, стійкі до впливу погодних умов, мають хороші естетичні якості. Ще одна перевага нашого міста це те, що всі фірми в Тернополі використовують однакове обладнання фірми Vizit. Це робить використання домофону максимально зручним, адже йдучи до когось в гості вам не потрібно довго думати як скористатись домофоном, адже у вашому під’їзді встановлений точно такий самий.
Навіщо сплачувати абонплату за користування домофоном і чи є вона обов’язковою?
Не всі поломки може покрити гарантія, часто вандали пошкоджують домофон, чи буває від грози виходить з ладу багато техніки в будинку, інколи люди самі несвідомо перешкоджають роботі домофону, а абонплата покриває всі ці ризики.
Однією з найважливіших переваг у Тернополі є те, що лише у нас ніхто не нав’язує клієнтам абонплату. У більшості фірм по всій Україні абонплата є обов’язковою умовою встановлення домофону, і ця абонплата становить в середньому 10грн в місяць з однієї квартири. У нас мешканці мають вибір встановлювати домофон з абонплатою чи без. До речі, вона є найменшою в Україні і зараз становить 7,9грн. Ще декілька років тому, багато тернополян сумнівались у доцільності встановлення дверей з домофоном, зараз це буденна річ.
Чи не створює незручностей домофон, і що робити якщо, наприклад, загубив ключ, а сусідів немає вдома, як в такому випадку дістатися в під‘їзд?
Попри всі переваги домофонних систем, при їх неякісному встановленні у людей можуть виникнути певні незручності в користуванні цим пристроєм. Якщо фірма зекономить на якісному обладнанні, то з часом це буде призводити до частих поломок, тому в такий під’їзд не зможуть потрапити не лише небажані гості, але і самі мешканці. Тому ми дуже ретельно обираємо необхідне обладнання та ніколи на ньому не економимо, якщо це може вплинути на його надійність. В цьому є і наша зацікавленість, адже на все обладнання та роботи ми надаємо гарантію, тому у випадку поломок ми усуватимемо їх за власні кошти. Крім того клієнти не будуть рекомендувати родичам та знайомим наші послуги. Для максимального комфорту наших клієнтів ми, першими в Тернополі, запровадили послугу – доставку домофонних ключів додому, це дуже зручно, адже його можна одразу перевірити, чи відчиняє він саме ваш під’їзд. Продаємо ключі виключно мешканцям під’їзду. Для зручності ключ від домофону має форму брелока, тому якщо ви загубили в’язку ключів то потрапити в під’їзд не найбільша із проблем… Для зручності існують ключі-наліпки для телефону, погодьтеся, не часто людина губить одразу і ключі і телефон.
У мережі є багато різноманітних кодів, що нібито можуть відчинити двері з домофоном, чи справді це можливо?
Про це ходить так багато легенд та здогадок. Чесно кажучи, я не можу відчинити домофон який встановлений іншими фірмами, звісно якщо це зроблено якісно. Сила утримування дверей електромагнітним замком близько 300кг тому відкрити силою двері не вийде. Код для відчинення дверей вимикається в налаштуваннях тому і це не варіант. Універсальних ключів для Тернополя також не існує.
Звісно, як то кажуть люди – “від злодія немає замка” але із захистом під’їздів від дрібних хуліганів та безпритульних тварин він чудово справляється. Крім того не забуваємо про таке актуальне питання як збереження тепла.
Як ставитеся до конкуренції, чи не боїтеся її, і чи є вона у Вас взагалі?
Крім якості наданих послуг моєю фірмою для мене не менш важливим є те, як інші компанії виконують свої зобов’язання, адже якщо в місті буде безліч домофонів які вийшли з ладу, недовіра буде до них в загальному. Я радий що у мене є достойні конкуренти за яких не приходиться червоніти. Від якісної конкуренції виграють насамперед самі клієнти. За дотриманням здорової конкуренції слідкує антимонопольний комітет який декілька разів проводив перевірку всіх фірм. Я вважаю що це правильно.
Які у Вас захоплення окрім роботи, чим займаєтеся у вільний час, як відпочиваєте?
Дуже люблю подорожувати, це дозволяє відпочити від роботи. Дуже сподобались ОАЕ, найбільше здивувало те, що при такому швидкому розвитку країни у них взагалі немає податків! Це і привабило велику кількість інвесторів, та як наслідок стрімкий розвиток економіки яка все менше залежить від видобутку нафти. Також дуже люблю спорт, коли є можливість відвідую тренажерний зал та басейн.
Які плани на майбутнє, робочі амбіції?
Плани на майбутнє – не стояти на місці. Є дуже багато бізнес ідей, які потребують реалізації. Звісно і старий добрий домофонний бізнес закидати не збираюсь, тим більше, що наразі домофонні системи стали потрібними і в менших містах області. Стосовно подорожей – ще цього літа хочу відвідати декілька країн Європи, а також є бажання відвідати Канаду та США. Також хотілося би більше часу виділити для особистого життя, бо гроші та подорожі це, звісно, важливо, але не найголовніше в житті.
А що для Вас головне в житті?
Є вислів про три вчинки які має зробити кожний чоловік, два пункти виконано, тепер треба сім’ю створювати
Крім цього хочеться бути корисним своїй країні, суспільству. Не жалітись на те, як все погано, а щось на практиці робити, не чекати на когось.
Як саме хочете допомагати країні, що плануєте робити, чи можливо вже робите?
Чим можу допомагаю армії, передаю кошти через надійних людей, які знають що потрібно хлопцям, а також підтримую знайомих учасників АТО на пряму. Інколи з друзями відвідуємо дитячі будинки, купуємо те, що найнеобхідніше. Декілька разів був донором. Дуже стурбований ситуацією яка зараз склалась в Тернополі, через байдужість чиновників, стати донором дуже важко, в той час коли багатьом людям потрібна донорська кров, влада створює перешкоди у формі обов’язкової прописки в місті, відсутності необхідного матеріального забезпечення і т.д. Безліч людей може померти через такі штучно створені перешкоди, до цього потрібно привертати увагу і боротись.
Які поради Ви б дали молодим підприємцям, або тим, хто лише мріє розпочати власну справу?
Не думаю, що я вже досягнув такого успіху, щоб міг комусь роздавати поради. Але вважаю найголовніше – не боятись! Не знаю чи ви досягнете успіху розпочавши свою справу, але точно не досягнете його, якщо не спробуєте щось зробити. І це стосується не лише бізнесу, без дії не буде результату.