Житель Кременецького району втратив понад 11 000 гривень. Чоловік здійснив передоплату за мобільний телефон, який не отримав.
За схожою шахрайською схемою потерпіло чимало громадян. Однак, незважаючи на чималу кількість розміщених в ЗМІ застережень, люди продовжують потрапляти в пройдисвітську пастку.
Спершу аферисти розміщують на сайтах оголошень дописи про продаж різноманітного майна. Аби швидко заманити покупців, вона ставлять ціну нижчу ринкової. Коли до них телефонують потенційні жертви, аферисти вміло розповідають про характеристику товару й одразу просять здійснити передоплату за майно, адже чимало бажаючих його придбати.
Громадяни вірять розповідям, оплачують вказану суму й очікують сповіщення про відправлення посилки. Що стали черговими жертвами аферистів розуміють за деякий час, коли телефони у “продавців” вимкнені, а дописи видалені.
Поліцейські розповідають про кілька простих порад, які допоможуть не попастися на гачок аферистів і зроблять ваші покупки у мережі безпечним:
- завжди перевіряйте адресу сайту, адже на відміну від інтерфейсу її неможливо підробити;
- нікому не передавайте дані для входу в акаунт і не заходьте туди з чужих гаджетів, особливо якщо до профілю прив’язана банківська карта;
- не розголошуйте дані картки. Насамперед це стосується номера, терміну дії, CVC2/CVV2. А ще краще — зробіть віртуальну картку: таку послугу надають практично всі банки;
- зберігайте всі документи, надані продавцем (фіскальні чеки, гарантійні талони, транспортні накладні), а також електронне листування. У разі виникнення непорозумінь вони стануть вашим підтвердженням здійснення покупки;
- читайте відгуки про товар і продавця. Насторожити має наявність виключно позитивних відгуків, написаних ніби за шаблоном з невеликим проміжком часу.