14 жовтня виповнилося 25 років першому в Україні історико-меморіальному музею політичних в’язнів. Знаходиться він у Тернополі в будівлі, де за часів Радянського Союзу був слідчий ізолятор КДБ.
У 28 колишніх камерах зібрано матеріали, які розповідають про національно-визвольну боротьбу на теренах Тернопільщини. Кожна камера присвячена окремим подіями XX ст. і в комплексі демонструє історію боротьби з комуністичним режимом.
Музей приймає тисячі відвідувачів з різних куточків України та з-за кордону, тут знято декілька фільмів, проводяться молодіжні та патріотичні акції.
«Символічно, що історико-меморіальний музей політичних в’язнів заснований у День Покрови Пресвятої Богородиці, у День українського козацтва, річницю створення Української Повстанської Армії. У будівлі, де ув’язнювали борців за волю України, зібрано речі політв’язнів, фотографії, біографії, які вкотре нагадують, якою ціною нам далася незалежність», – каже учасник національно-визвольних змагань, один із засновників музею, старший науковий працівник Ігор Олещук.
Під час заходу, який відбувся у дворі біля музею, духовенство та всі присутні помолилися за політичних в’язнів, які тут загинули. Від імені голови Тернопільської обласної ради Михайла Головка та всього депутатського корпусу привітав працівників музею зі святом та вручив відзнаки, депутат Тернопільської обласної ради, член постійної комісії з питань духовності, культури, свободи слова, інформації та розвитку громадянського суспільства, краєзнавець Михайло Тимошик.
«Українці – надзвичайно сильна нація. Впродовж віків ми боролися за свою свободу та незалежність. У стінах теперішнього історико-меморіального музею творилася історія. Це місце показує, що наш народ не зламати, а Україна є незалежною не лише на словах. Ми маємо пам’ятати ті страшні події, адже народ, який не знає своєї історії, приречений на її повторення», – наголосив Михайло Тимошик.