Через систему швидкого оповіщення для харчових продуктів та кормів RASFF надійшло повідомлення щодо виявлення Salmonella у курятині, що експортувалась з Польщі.
Жителів Тернопільщини просять повідомляти Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області про виявлення даного товару в обігу (м. Тернопіль, вул. Микулинецька, 20, тел. (0352) 52-10-10).
Відповідно до статті 20 Закону України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів” оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини та у строк не більше двох робочих днів письмово інформувати про виявлену невідповідність компетентний орган (Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області), що передбачено частиною 3 статті 20 даного закону.
Довідково:
Сальмонельоз – це кишкове інфекційне захворювання, збудником якого є патогенні мікроорганізми і відносяться до роду Salmonella. Сальмонели можуть потрапити в продукти не тільки безпосередньо від тварин, але і під час транспортування, фасування, продажу та процесу приготування. Бактерії надзвичайно стійкі в зовнішньому середовищі, часом інфекція може передаватися через воду. Стійкість: кімнатний пил (до 90 днів); відкриті водойми (від 10 до 125 діб); ковбаси, м’ясо, молоко (2-6 місяців, в замороженому вигляді — до року); яйця (10-12 місяців); на шкаралупі до 1 місяця; вершкове масло (до 4 місяців).
Дія високих температур: при 56 0С гине через одну-півтори години, а ось при 71 0С вона загине за 61 секунду, при кип’ятінні — гине миттєво. Усередині м’яса сальмонела проявляє підвищену стійкість, гине через 10 хвилин при температурі 75 0С.
М’ясо механічного обвалювання (ММО) (англ. mechanically deboned meat, MDM) — м’ясо що пройшло процес обвалювання у м’ясо-кістковому сепараторі. Сепаратори подрібнюють кістки разом з м’ясом, розділяючи потім на тверді і м’які складові. На виході з механічного обвалювальника отримують напівсуху кісткову масу і масу м’яких з’єднань у вигляді тонкодисперсного фаршу. При цій технології обвалювання в фарш потрапляє не тільки м’ясо, але також жир, шкіра, сухожилля, сполучні тканини, частина кісткової маси. Такий фарш, готовий до використання м’ясопереробними підприємствами відразу після обвалювання — це вигідно для виробника, його використання здешевлює харчовий продукт (варені ковбаси, сосиски, паштети та ін.).