Лікувальні заклади охорони здоров’я Тернопільщини готові приймати поранених. Розгорнуто 7 тисяч ліжко-місць.
Надається ургентна медична допомога. Планова медична допомога – призупинена, для того, щоб медзаклади області могли у будь-який момент приймати поранених. Лікарні забезпечені 3 місячним запасом медикаментів. Про це розповідає директорка департаменту охорони здоров’я Ольга Ярмоленко.
Центр переливання крові повністю укомплектований усіма групами крові (усіх резус-факторів). Також департаментом охорони здоров’я спільно з ГО «Я Донор», для зручності та ефективності наповнення банку крові, розроблено РЕЄСТР ДОНОРІВ КРОВІ У ТЕРНОПОЛІ. Так, у разі необхідності крові, тернополянам будуть повідомляти.
Як розповідає директорка департаменту охорони здоров’я ТОДА Ольга Ярмоленко, для усіх охочих спеціалісти проводять курси “Домедичної допомоги в екстремальних умовах” на базі симуляційного центру ТНМУ ім. І. Горбачевського. Щоденно, за попереднім записом, навчання проходять 100 людей.
Також, навчання із надання домедичної допомоги проводять інструктори Товариства Червоного Христа України у Тернополі та на базі Екстреної медичної допомоги.
Як додає Ольга Ярмоленко, нині збільшилась кількість викликів до дітей, які прибувають з областей, де ведуться бойові дії. Медики надають їм психологічну допомогу.