Впродовж доби троє жителів Тернопільщини стали жертвами псевдобанкірів

Ваш банківський рахунок заблоковано, збій системи або ж збільшення кредитного ліміту – саме під такими способами пройдисвіти телефонують до мешканців області та довідуються конфіденційну інформацію. Вони спустошують електронні гаманці, привласнюючи заощадження краян.

Впродовж доби працівники поліції задокументували три факти шахрайств. Всі потерпілі стали жертвами злочинної схеми. Спершу до них телефонували невідомі та представлялися співробітниками фінансових установ. Вони під різними приводами дізнавалися дані краян та знімали готівку. Жителька Бережанщини втратила 15 000 гривень, Теребовлянщини 5 000 гривень.

Аферисти надіслали мешканці Кременеччини фішингове посилання за яким вона ввела всі дані, як власника карткового рахунку. За лічені хвилини вона отримала сповіщення про списання 1075 американських доларів.

Відомості про події слідчі внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до частини 1 статті 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.

Аби розпізнати шахрайство і не стати його жертвою, слід запам’ятати:

– співробітники банку ніколи не вимагають назвати останні три цифри на зворотному боці картки (CVV-код), пароль від карти, термін дії, одноразовий пароль, код операції, який приходить на телефон;

– якщо вас просять перевести куди-небудь гроші для того, щоб активувати або розблокувати картку, не піддавайтеся на такі вмовляння. Адже співробітники фінустанови не можуть вимагати переказу грошей, а такі прохання явно вказують на шахрайство;

– дзвінок або СМС надходить з незнайомого номера, якого точно немає на офіційному сайті фінансової установи. Номер також можна знайти на зворотному боці карти.

Поширити:

Опубліковано: Diana

Post Author: Diana