Станом на 1 червня 2022 року, в середньому по Тернопільській області, на одне вільне робоче місце претендувало 12 осіб зі статусом безробітного.
Найбільша невідповідність попиту на робочу силу та її пропозиції у професійно-кваліфікаційному розрізі спостерігалася серед технічних службовців, службовців та керівників, працівників сфери торгівлі і послуг.
Найбільше бракувало вакансій для продавців (702 безробітних цієї професії – 30 вакансій), підсобників (439 безробітних – 75 вакансій), водіїв автотранспортних засобів (240 безробітних – 32 вакансії), листоношів (178 – 10 вакансій), бухгалтерів (160 – 11 вакансій), кухарів (149– 10 вакансій), спеціалістів держслужби (111 безробітних – 6 вакансій).
Для роботодавців проблемно було знайти відповідного працівника на вакансії за професіями: водій тролейбуса, начальник відділення зв’язку, слюсар з ремонту рухомого складу, артист оркестру, електромонтажник силових мереж та електроустаткування, взуттьовик з індивідуального пошиття взуття. Гострою є потреба у лікарях (офтальмолог, загальної практики, ортопед-травматолог, лаборант, технік-протезист-ортезист, анестезіолог, отоларинголог, ветмедицини та ін.).
Загалом на початку цьогорічного червня, за видами економічної діяльності, більшість вакансій налічувалось у переробній промисловості (25%), у сільському господарстві (17%), на підприємствах оптової та роздрібної торгівлі (14%), на транспорті та пошті (11%).
За професійними групами найбільший попит у роботодавців спостерігався на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин – 18% від усіх поданих вакансій (водіїв, трактористів, токарів та ін), робітників найпростіших професій –– 17% (підсобників, прибиральників, робітників з благоустрою, пакувальників, вагарів), кваліфікованих робітників з інструментом – 17% (швачок, слюсарів, каменотесів, верстатників, електрогазозварників, електромонтерів).