Існують напрямки творчості, в яких на майстрові лежить велика відповідальність. Адже від вправності їхніх рук залежить не лише краса, але й здоров’я інших людей. Саме про один із таких видів діяльності сьогоднішня розмова із майстринею перманентного макіяжу Юлією Мачужак.
Майстер ніколи не має права робити людям шкоду, навіть якщо вони самі цього вимагають.
– Для початку розкажіть щось кількома словами про себе. Коли саме і чому вирішили допомагати людям наводити красу?
– Я – тернополянка. Після школи успішно закінчила медичний коледж. Майже одразу пішла працювати медсестрою в онкологічний диспансер. Під час відпустки по догляду за дитиною відчула бажання щось у своєму житті змінити, знайти для себе нове цікаве заняття, яке б мені подобалося. Як усі жінки, завжди прагнула виглядати стильно і красиво. Навіть на прогулянки з коляскою біля дому я наводила легенький марафет. Щоразу пробувала експериментувати, цікавилася різними модними новинками. Одного разу спробувала сама собі зробити пудрове напилення брів. Вийшло чудово, навіть самій сподобалось (усміхається). Тоді я зрозуміла, що якщо мені добре вдається наводити красу самій собі, то я зможу допомагати це робити іншим людям. Перед тим, як іти на професійні курси, базові знання почерпнула з Інтернету. Я дуже вдячна своїм рідним, особливо коханому, які вірили в мої сили й усіляко підтримували моє починання.
– А що означає «перманентний макіяж»? Чим він відрізняється від звичайного?
– Слово «перманент» має іншомовне походження, англійською «permanent» означає постійний. Звісно, в природі вічного не існує нічого, проте перманентний макіяж, на відміну від звичайного (який, у кращому випадку, протримається хіба що до вечора), збережеться на обличчі декілька років.
Можливо, хтось думає, що пудрове напилення виглядає дещо «штучним», проте так було хіба що років із десять тому. Зараз, завдяки новим технікам, якісним пігментам, він має природній вигляд.
– А чого чекають від вас жінки, які до вас звертаються? Чи вони завжди мають власне бачення того, що хочуть?
– Від самої процедури жінки чекають гарного результату – цілодобово ефектно виглядати. А ще це дуже зручно для тих, хто завжди кудись поспішає, багато працює і вранці має обмаль часу на щоденний макіяж.
Не всі жінки, які до мене звертаються, мають точне уявлення про те, який повинен вийти результат. Деякі, навпаки, можуть описати свої побажання до найменших дрібниць. Проте і з тими, і з іншими потрібно разом шукати найкращий варіант, підбирати правильну форму, колір, рівень насиченості.
Хоч і нечасто, але бувають випадки, коли клієнтка хоче чогось такого, що, на моє переконання, може зіпсувати її зовнішність. Тоді, якщо ми не знаходимо компромісу, я можу взагалі відмовитись братися за роботу. Адже майстер ніколи не має права робити людям шкоду, навіть якщо вони самі цього вимагають.
– Наскільки болючими є такі процедури? Чи вислів «краса вимагає жертв» тут доречний?
– Сучасний перманентний макіяж – процедура, можливо, не надто приємна, але точно не болісна.
– А чи може перманентний макіяж до невпізнання змінити зовнішність людини?
– Хоч це і не пластична операція, але, думаю, таке можливо.
Не відмовлюся попрацювати і з чоловіками
– А чи були випадки, коли до вас за допомогою зверталися чоловіки?
– Особисто до мене ще не зверталися. Проте я не відмовлюся попрацювати і з чоловіками. Сучасні чоловіки не закомплексовані, вони також слідкують за власною зовнішністю. Вважаю, що не тільки жінки повинні виглядати ефектно для чоловіків, це має бути взаємним. Тому я не здивуюся, якщо хтось із сильної половини людства захоче, наприклад, підкреслити брови, аби більше подобатися жінкам.
– А наскільки відповідальною є ваша робота? І якщо майстер ненароком помилиться, які наслідки можуть бути і чи можна буде таку помилку легко виправити?
– Робота майстра дуже відповідальна. Потрібно ретельно дотримуватися всіх правил дезінфекції, користуватися антисептиками. Розхідні матеріали обов’язково повинні бути одноразовими і стерильними. За фахом я медпрацівник, тому дуже добре це розумію.
Кожна деталь в моїй роботі має значення. Кожен штрих. Це дуже суттєво. Адже це обличчя людини, і з таким макіяжем їй ходити кілька років. Кожна моя дія має бути продуманою і виваженою. Звісно, майстер не робот, можна допустити помилку, іноді це трапляється, якщо людина несподівано поворухнеться у невдалий момент. Це дуже неприємно, але якщо щось подібне трапилося, то існують спеціальні лазери для видалення або ж спеціальні розчини, якими виводять пігмент зі шкіри там, де він зайвий.
– На завершення розмови допоможіть зрозуміти, навіщо жінки звертаються до таких спеціалістів, як ви. Невже природньої краси їм недостатньо?
– Безперечно, кожна жінка красива по-своєму і зараз якраз у моді природня краса. Але макіяж не заперечує її, а лише підкреслює, надає людям додаткового шарму. Головне, щоб з ним не переборщити. А ще він допомагає усунути якісь недоліки у зовнішності – асиметрію, шрами, тощо.
Бажаю жінкам любити і поважати себе такими, якими вони є. А якщо виникне потреба трішки підкреслити чи доповнити свою природню красу, аби додати собі більшої впевненості, не бійтеся експериментувати із макіяжем, зачісками, зрештою, з чим завгодно, що піде вам на користь.
Тарас КОМАРИНСЬКИЙ