Жнива на порозі. Пам’ятайте про пожежну безпеку

Щоб духмяний хліб потрапив на стіл, необхідно дотримуватись елементарних правил пожежної безпеки під час підготовки та при збиранні врожаю. 

Сьогодні кожен аграрій мусить знати вимоги пожежної безпеки, дотримуватись їх та дбати про те, щоб вся зернозбиральна техніка, агрегати та автомобілі були відремонтовані, оснащені справними іскрогасниками та забезпечені сертифікованими вогнегасниками. Зерносклади і зерносушарки повинні бути завчасно перевірені власником на відповідність вимогам пожежної безпеки. Виявлені порушення повинні бути усунуті ще до приймання зерна. В сільгосппідприємствах усіх форм власності ще перед збиранням врожаю необхідно провести перевірку боєздатності протипожежних формувань, провести навчання та обов’язкове страхування їх членів. Всі працівники, залучені до збирання врожаю, повинні пройти протипожежний інструктаж. Мотопомпи та пристосована техніка повинна бути обладнана пристроями для гасіння пожеж. Всі хлібні поля до збирання врожаю повинні бути підготовлені в протипожежному відношенні, а саме: обкошені та оборані захисною смугою по периметру шириною не менше 4 метрів; масиви розбиті на ділянки площею 50 га, між ділянками слід робити прокоси завширшки 8 метрів; по середині прокосів повинна бути проорана смуга не менше 4 метрів.

Слід мати на увазі, що в період збирання врожаю категорично ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ спалювання стерні, післяжнивних залишків, розведення багать на полях, зокрема й на тих, де жнива закінчилися. Випалювання стерні та залишків соломи часто призводять до пожеж на сусідніх полях, вимкнення повітряних ліній електропередач надвисокої напруги, а також пожеж лісосмугових насаджень. Державі завдаються значні матеріальні та екологічні збитки. Відповідно до статті 175 Кодексу України про адміністративні правопорушення випалювання стерні, лугів, пасовищ, тягне за собою адміністративну відповідальність.

Головне управління ДСНС України у Тернопільській області звертається до сільгоспвиробників з попередженням про небезпеку, що може виникнути саме через нехтування правилами пожежної безпеки. Не варто легковажити та наражати на небезпеку людське життя, майно та матеріальні цінності. Пам’ятайте, пожежу легше попередити, ніж погасити!

Поширити:

Опубліковано: Diana

Post Author: Diana