Роботодавцям компенсують фактичні витрати на придбані допоміжні засоби для облаштування робочого місця особи з інвалідністю. Це передбачено постановою КМУ від 22 серпня 2023 р. № 893.
Розмір компенсації: до 15 мінімальних зарплат, тобто 100,5 тис. грн — за облаштоване робоче місце працівника з інвалідністю І групи; до 10 мінімальних зарплат, тобто 67 тис. грн — за облаштоване робоче місце працівника з інвалідністю ІІ групи. Якщо фактично роботодавець витратив менше, буде компенсована сума витрат. Суб’єкт господарювання, який має намір отримати компенсацію, надає центру зайнятості відомості про сукупний розмір незначної державної допомоги, отриманої ним протягом останніх трьох років, її форму та мету.
Куди звертатися? До обласного центру зайнятості.
Як подати заяву? Заява подається роботодавцем протягом 90 календарних днів із дня працевлаштування особи з інвалідністю: у паперовій формі ― особисто до центру зайнятості; в електронній формі: засобами офіційного вебсайту Державного центру зайнятості (за технічної можливості); на офіційну адресу електронної пошти відповідного центру зайнятості (має бути підписана кваліфікованим електронним підписом); через Дію (за технічної можливості), тоді заява в довільній формі.
На сформовану заяву та додані скановані копії, фотокопії документів накладається електронний підпис роботодавця.
До заяви роботодавець додає: засвідчену ним копію наказу (розпорядження) про прийняття на роботу або примірник трудового договору, а за відсутності їх ― відомості про трудову діяльність з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування; засвідчену ним копію документа, що підтверджує придбання допоміжного засобу (допоміжних засобів) для облаштування робочого місця особи з інвалідністю (договір, рахунок-фактура (рахунок, квитанція, накладна тощо); відомості про господарську діяльність, а також про всю незначну державну допомогу, отриману роботодавцем протягом останніх трьох років, її форму та мету.
Компенсація не виплачується, якщо роботодавець має податковий борг або борг з ЄСВ чи виплати заробітної плати, подав неправдиві відомості, перебуває в процесі ліквідації чи банкрутства, а також перебуває під санкціями або співпрацює з росією чи білоруссю.
Перелік предметів, вартість яких може бути компенсована, а також зразок заяви затверджені в додатках до постанови.